Lipo a kapela Jelen vydali nový společný singl Déšť

foto: Sony

Střípek své očekávané čtvrté sólové desky přináší zpěvák Lipo spolu s kapelou Jelen. Singlem Déšť oslavuje odvahu párů, které dokázaly po rozchodu překonat tíhu minulých křivd a znovu se do sebe zamilovat. Do hlavních rolí videoklipu byli obsazeni Daniel Bambas a Lenka Zahradnická.

Lipa a formaci Jelen pojí nejen dlouholeté přátelství, ale také řada spoluprací na režijní úrovni. Právě původem liberecký hudebník je totiž dvorním režisérem „jeleních“ videoklipů. Včetně toho k jedné z nejhranějších skladeb minulého roku v rádiovém éteru Ještě jednu noc.

Společná hitová píseň je podle autora věnována párům, které si odpustily dřívější chyby a daly si novou šanci na společné štěstí. „Vždy jsem se snažil o to, aby moje tvorba přirozeně stárla se mnou a aby reflektovala můj lidský a názorový vývoj. V mládí jsem býval příkřejší, myslel jsem si, že když se cesty dvou lidí jednou rozešly, už se nemůžou nikdy znovu spojit. Teď s touto svojí mladickou povýšeností trochu úřaduji. Snažím se v textu mluvit o vážných věcech s porozuměním a nadhledem,“ přibližuje Lipo.

Jak je jeho zvykem, sám se opět chopil úlohy režiséra doprovodného klipu. Snažil se v něm autenticky zachytit emoce dvou lidí, kteří se po delším čase znovu setkali a ve vzduchu mezi nimi visí jistá očekávání a mnoho nevyřčených otázek. Také proto vybral do hlavních rolí zkušené herce – Daniela Bambase a Lenku Zahradnickou, jejichž tváře dobře znají diváci řady českých seriálů nebo divadelních představení.

O tom, že se jeho kreativita ještě zdaleka nevyčerpala, by měla fanoušky přesvědčit Lipova nová deska Příběhy, jejíž vydání slibuje na letošní říjen. Jak název napovídá, autor se na ní pokouší dát svému tvůrčímu přístupu nový rozměr, vycházející z vyprávění o různorodých lidských osudech. Objeví se na ní i předchozí, o řád temnější singl Bůh na nás zapomenul, v němž poukazoval na problémy lidí žijících na periferii. 

zdroj: lipobpm.unimerch.cz, jelenmusic.cz, www.sonymusic.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související