Krajčo má Halywůd a Karin místo knihy diář

foto: Jaroslav Fikota

Přestože vychovávají tři děti, tři psy, několik koček a skoro dvě desítky želv, na práci si čas najdou. Září a říjen jsou pro ně dokonce velmi plodnými měsíci.

Nejdříve představili svůj první společný DIÁŘ 2022/2023, který je unikátní tím, že platí rovnou na dva roky. „Nechali jsme tak fanouškům nahlédnout pod pokličku našeho soukromí, kde uvidí, jak trávíme svůj čas a čím se bavíme během různých měsíců. Do klasických týdenních rozpisů si pak můžete zapisovat své poznámky i plány, takže už vám nic neuteče,“ popsala Karin Krajčo Babinská.

Diář je výsledkem společné práce, na což jsou manželé už dost zvyklí. Mají totiž i společný sociální účet, kde oba velmi aktivně fungují. Přesto část pracovních závazků je v rukou každého z nich. „Zatím ještě oba oddělujeme dva body, kde se ovšem velmi podporujeme. Já mám pořád v rukou psaní písniček a Karin si zase sama tvoří beletristické knížky,“ řekl Richard, který aktuálně vydává novou desku s názvem Halywůd.

Halywůd je již osmou deskou kapely Kryštof, která jasně dává najevo, že se fanoušci této ostravsko havířovské skupiny v žádném případě nemusí bát hudební stagnace. Kapela Kryštof vychází ze své pověstné poetiky a strhujících refrénů, a přitom stále hledá nové hudební podněty. „Je tam láska, vzdor, vztek, radost, euforie, vyznání, protest i rekapitulace,“ přibližuje svou inspiraci Krajčo. 

A o čem deska vlastně bude?

„Americký Halywůd je o snech. Ten ostravský o těch, které se možná nikdy nesplní, ale je důležité je mít. A můžete snít klidně i o tom, že jednou budete třeba jako Breďák Pitt,“ říká Richard Krajčo, frontman kapely Kryštof a autor všech písní na novém albu, které vyšlo 8. října.

Na nové desce s názvem Halywůd se kromě už známých hitů jako Hvězdáři, Milan Baroš, Hned teď (Pojď být světlometem), Vánoční s Karlem Gottem nebo nejnovějšího singlu Halywůd, objeví i dalších šest zbrusu nových písní. Album současně s klasickým CD vychází i jako vinyl. 

Deska je dílem čtyř producentů. „Tři písně dělal Armin Effenberger, který dostal za úkol nás dostat k víc osmdesátkovému zvuku. K tomu se nakonec přiblížil i Lukáš Chromek, který dělal taky tři věci, tři songy měl na starosti Fiedlerski a po jedné Ondra Žatkuliak a Angličan Yoad Nevo,“ říká frontman kapely.  Fanoušci se tak mohou těšit na roztančenou píseň „Co bude pak,“ takřka kultovní „Vohul basy,“ která svou atmosférou připomíná tvorbu světové superstar The Weekend, stadionovou hymnu „Chci žít“ a nebude chybět ani nezaměnitelná balada s emotivním textem s názvem „Do nebe se propadám,“ která bude zároveň i podzimním singlem.  

Právě k této baladě chystá kapela videoklip z režisérské dílny Richardovy ženy Karin Krajčo Babinské. „Myslím, že bude chtít navázat na své dřívější klipové příběhy Ty a já, Zůstaň tu se mnou a Vánoční. Podle toho, co mi vyprávěla, to bude docela emotivní šleha. Tak uvidíme, jestli nekecá,“ popisuje s úsměvem zpěvák.  

S podzimem a albem přichází Richard Krajčo i s filmovou tvorbou, kdy herecky exceluje po boku Elizavety Maximové v ústřední dvojici nového českého celovečerního filmu Přání Ježíškovi, který jde do kin 11. 11. 2021. Navíc se bravurně zhostil dabingu postavičky celovečerního animovaného filmu Přes hranici, který jde do kin 24. 11. 20210. 


NOVÝ HIT kapely Kryštof je „rozlučkou“ pro Baroše

Nová píseň kapely Kryštof pro Milana Baroše
foto: Supraphon

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související