Ewa Farna a David Stypka nazpívali duet “Zázraky” pro pohádku Největší dar

foto: Radek Toepe

Nedávno zesnulý zpěvák, skladatel a básník David Stypka složil pro film hudbu i ústřední píseň. Do kin vstoupí očekávaná pohádka 1. prosince.

David Stypka také nazpíval s Ewou Farnou ústřední písní pohádky duet „Zázraky“. Film a píseň doprovází do kin i videoklip, který tvůrci pojali jako poděkování a vzpomínku právě na Davida Stypku.

David byl pro mě všechno, byla jsem jeho největší fanynka a jeho písně mě drží nad vodou i přesto, že mám ještě pořád problém je poslouchat. Jsem šťastná, že konečně vychází pohádka s jeho hudbou a třemi nádhernými písničkami. Jsou opravdu pohádkové a zvlášť v této tíživé době víc než povzbudivé. Věřím, že si je zamilují a budou zpívat nejen děti. Chci z celého srdce poděkovat Martě Gerlíkové, že si Davida k tvorbě pohádky přizvala a že tu bude i díky tomu s námi i nadále,“ řekla Marie Stypková, maminka Davida Stypky.

Bohové a smrtelníci

A na co se v pohádce můžeme těšit? V dávných dobách spolu žili bohové a smrtelníci v dokonalé harmonii. Nejvyšší bůh Svarožic dohlížel na pořádek a kontroloval, aby si bohyně jara, léta, podzimu a zimy pravidelně střídaly žezlo. Jenže Morena, bohyně zimy, chce vládnout věčně a svrhne na lidský svět krutou zimu. Bohové a smrtelníci se musí spojit a společně zamezit Morenině řádění.

V hlavních rolích se představí Sabina Rojková, Zuzana Slavíková, Boleslav Polívka, Jiří Dvořák, Petr Vančura, Radek Melša nebo Veronika Valíčková. V dalších rolích diváci uvidí Annu Polívkovou, Chantal Poullain, Pavla Nového, Petra Čtvrtníčka, Martina Stránského nebo Radima Fialu.

Zpěvák a skladatel David Stypka se narodil 21. července 1979 ve Frýdku-Místku. Hudbě se věnoval už od 12 let, poté koncertoval s kapelou Najzar. V roce 2014 s kapelou Bandjeez nahrál desku Čaruj, o dva roky později získal nominaci na cenu Anděl v kategorii Objev roku. Do povědomí široké veřejnosti se dostal díky albu Neboj z roku 2017, které ho doslova vystřelilo do výšin populární hudby a kde už zůstal až do své smrti. Poslední deska Dýchej, která vyšla loni po jeho smrti, trhala rekordy v prodejích. Zemřel vloni 10. ledna v pouhých jednačtyřiceti letech.

zdroj: Bontonfilm

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související