Tip na seriál: Bílý lotos 2 je sázka na jistotu

foto: HBO

Nestává se často, že by druhá série byla lepší než ta první. Nebo se jí přinejmenším vyrovnala. V případě seriálu Bílý lotos tomu tak ale je.

Pokud jste viděli první sérii šestidílného seriálu Bílý lotos, který na HBO přilétl jako zjevení loni uprostřed léta, určitě si nenechte ujít i další, která se vysílá od 17.října. Rozhodně vás nezklame. Z Havaje se děj, odehrávající se v luxusním prázdninovém resortu, tentokrát přesouvá na nám bližší Sicílii, jinak se ale drží všeho, co z jedničky udělalo jednu z nejlepších minisérii posledních let. Znovu se dočkáme neotřelé zápletky s kriminálním nádechem, sofistikovaného humoru, dokonale vykreslených postav i neotřelých dialogů. To vše zabalené do nádherných scenérií čarokrásného ostrova a niterného pohledu do života nejvyšší smetánky. Jak rychle zjistíte, také to v tom životě nemají lehké…

Nečakané zjevení jménem Bílý lotos

Je velmi osvěžující zjistit, že stále existují tvůrci, kteří chápou, že správná podívaná potřebuje především brilantní scénář. V záplavě seriálů, které nás obklopují, se tahle samozřejmostí bohužel čím dál víc vytrácí. A už se nad tím vlastně ani nepozastavujeme. O to milejší je vědomí, že to tak být nemusí a že jsou stále autoři, kteří na řemeslo nezanevřeli. A tvůrce šestidílné satirické minisérie HBO Bílý lotos Mike White k nim rozhodně patří. Už první série byla neskutečně příjemným překvapením a nikdo se nedivil, že posbírala sedm televizních cen Emmy. A druhá série jí jde v patách.

Je tu znovu vše, co seriál povyšuje nad průměr – napětí, vtip i skvělé dialogy. A především velmi dobře vystavěné figury, jen tak mimochodem dokonale ztvárněné. Nic a nikdo vybočuje a všichni hrají jako dokonale sehraný tým. Což je samozřejmě především zásluha režiséra a scenáristy v jedné osobě Mike Whita. V celkovém vyznění je patrné jeho zalíbení v reality show, to ale seriálu body rozhodně neubírá. Právě naopak. Má dar vás vtáhnout okamžitě do děje a nepustit do posledního záběru.

Tak různí a tak (ne)přitažliví

Z původní sestavy zbohatlíků na dovolené tu zůstala jen posmutnělá nevyrovnaná šedesátnice Tanya v podání Jennifer Coolidge, u které nevíte, jestli ji máte litovat nebo nesnášet. Ta se sice stihla od minulé série vdát, ale romantické dovolené s manželem se nedočká. Takže alespoň mučí svoji asistentku Portie (Haley Lu Richardson) a vezme za vděk společností postarších, ale o to veselejších gayů.

A koho to máme dál? Dva páry sebestředných značně pokryteckých manželů v podání Aubrey Plaza, Willa Sharpea a Thea Jamese,  Meghann Fahy, záletného muže středních let (Michael Imperioli) v doprovodu živelného otce (F. Murray Abraham) a lehce nesmělého syna (Will DiMarco). Trochu tajuplnou ředitelku hotelu Valentinu (Sabrina Impacciatore) a párek dvacetiletých Sicilianek, rozhodnutých si z bohatsví hotelových hostů uždínout co největší kousek pro sebe. Ani jedna z postav nebude mít pravděpodobně hned od začátku vaše sympatie, ale o to zábavnější to celé je. Rozehraje se tu ruleta osudu, u které až do samotné finále netušíte, kam své hrdiny zanese. A kdo nakonec skončí v černých pytlích, o kterých víme hned od začátku prvního dílu.

Věřte, nudit se nebudete ani chvilku. I díky naprosto skvělé kameře, která vás přenese hned v prvních minutách do zcela jiného světa. Do světa plného pokrytectví, nevěry, luxusu, střetu generací a pocitu, že i milionář je jenom člověk. A dost možná se začnete modlit, ať brzy přijde i třetí série, protože tahle dobrý seriál by si ji určitě zasloužil.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Související