Carrie Bradshaw opět vynese šaty od Vivienne Westwood

foto. HBO

Sarah Jessica Parker se během natáčení druhé série And Just Like That… opět objevila na scéně v roli Carrie Bradshaw v ikonických korzetových svatebních šatech z kolekce Vivienne Westwood AW 2007. Ty doplnila hedvábnými tyrkysovými rukavicemi a ikonickými střevíčky od Manola Blahnika.

Skutečně nejde o déjà vu. Natáčení druhé řady And Just Like That je v plném proudu. A v zahraničních médiích se tak začínají objevovat snímky z New Yorku, na kterých je zachycená hlavní hrdinka Sarah Jessica Parker. A jak jinak, nesmí chybět… Ano, její legendární svatební róba.

V jakém kontextu se šaty z dílny slavné návrhářky Vivienne Westwood z roku 2007 objevily při natáčení nové série, zatím můžeme jen spekulovat. Jisté je, že již loni při natáčení prvních dílů kostýmní návrháři Molly Rogers a Danny Santiago jasně uvedli, že Carrie Bradshaw začne recyklovat svůj starý šatník. A tím i podpoří osvětu o udržitelnosti v módním průmyslu. „Snažíme se v klíčových momentech znovu vrátit život oblíbeným kouskům z archivu, chceme jim tak vzdát čest. A pokud se alespoň trochu orientujete v tom, co se děje ve světě, chcete nějakým způsobem vrátit čas,“ uvedla Rogers v americkém magazínu Vogue.

Ve stylu hvězd

Je jen málo žen, které by nechtěly vynést alespoň jednou v životě úchvatné šaty světoznámé návrhářky Vivienne Westwood. A k nim samozřejmě obout luxusní střevíce slavného Manola Blahnika. To se hned několikrát poštěstilo publicistce Carrie Bradshaw, kterou v seriálu a ve dvou filmech ztvárnila herečka Sarah Jessica Parker. Poprvé hedvábné svatební šaty se saténovým korzetem v barvě champagne oblékla ve filmu Sex ve městě, když šla se svým panem Božským k oltáři. Podruhé před pár týdny, kdy začalo natáčení další série And Just Like That...

Právě móda je jedním z hlavních témat příběhů čtyř, respektive teď už jen tří, hrdinek legendárního seriálu. Věčně obklopené luxusem, který musí mít i za cenu toho, že nemají na nájem. Na drahých věcech se zde skutečně neošetřilo. Ve chvíli, kdy zjistíte, že pořizovací cena zmíněných svatebních šatů v roce 2007 byla půl milionu korun, přestanete dýchat.

A to nemluvíme o botách. Skvostné modré lodičky od Manolo Blahnik se stanou symbolem celého filmu ve chvíli, kdy pan Božský Carrie postaví její vysněnou šatnu. A právě tyto čerstvě koupené „Manolky“ v ní zaujmou své čestné místo! Průměrná cena střevíčků? 25 000 korun!

zdroj: Vogue.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související