Avatar 2 má nový trailer a už brzy bude v kinech

foto: Falcon ©2022 20th Century Studios

Dlouho očekávaný film režiséra Jamese Camerona Avatar: The Way of Water slibuje filmový zážitek na zcela nové úrovni. Režisér vrátí diváky zpět do nádherného světa Pandory ve velkolepém a strhujícím dobrodružství plném akce. Ale jak sám přiznal, byl snímek „sakra hodně drahý“, takže aby se zaplatil, musí na příjmech vynést alespoň dvě miliardy dolarů!

Ve filmu Avatar: The Way of Water se po více jak deseti letech znovu setkáme s Jackem Sully, Neytiri a jejich dětmi, kteří stále bojují za to, aby se udrželi v bezpečí na fiktivním měsíci Pandora. Paralelně s tím jim hrozí nebezpečí ze strany lidí a navrátivšího se plukovníka Quaritche. Proto hledají útočiště u jiného klanu lidu Na’vi. Rostoucí hrozba má ale mnohem širší záběr než jen jednu rodinu. Diváci se pokračování okouzlujícího příběhu dočkají už 15. prosince, kdy snímek vstupuje do českých kin.

Ze země pod mořskou hladinu

Na film se čekalo poměrně dlouho. Natáčení začalo 25. září 2017 a probíhalo současně s třetím filmem série Avatar 3, který Falcon uvede do kin 19. prosince 2024. V dubnu 2018 Kate Winslet řekla v jednom z rozhovorů, že natáčení potrvá ještě pár dní… Ovšem téhož roku Zoe Saldana uvedla, že práce na filmu je teprve v polovině. Což jen dokazuje náročnost všech příprav a celého natáčení. Druhý díl se navíc z velké části přesune pod mořskou hladinu.

Kate Winslet se tak, stejně jako další herci, kvůli své roli musela naučit potápět jen na nádech a nejdéle prý dokázala zadržet dech na sedm minut a čtrnáct sekund. Její kolegyně Sigourney Weaver se zase pochlubila, že vydržela pod vodou šest minut. Všichni herci kvůli náročnému natáčení pod vodou podstoupili speciální trénink. A snažili se. „Opravdu jsem to chtěla dokázat. Nechtěla jsem, aby si někdo myslel‚ páni, ta už je stará, nemá na to.,“ řekla v rozhovoru pro Hollywood Reporter Weaver.

Režisér Camero chce určité procento se zisku snímku Avatar 2 věnovat na životní prostředí, bez toho neměl v plánu točit další díly. S dvouletými rozestupy by ale měla dorazit do kin ještě tři pokračování. Pokud se tak stane, máme se na co těšit. Už nejnovější trailer ukazuje neskutečné posuny v trikových možnostech.

Velký rozpočet s velkým plánem

Avatar je dodnes nejúspěšnějším filmem vůbec. Celosvětově vydělal 2,85 miliardy dolarů. Film, který produkovali James Cameron a Jon Landau a obsadili do něj Sama Worthingtona, Zoe Saldaña, Stephena Langa, Michelle Rodriguez či Sigourney Weaver získal devět nominací na Oscara, včetně nominací na nejlepší film a režii. A získal tři ceny za nejlepší kameru, výpravu a vizuální efekty. Velkolepé sci-fi režisér James Cameron připravoval od 90. let, ovšem tehdy ještě na samotnou tvorbu nebyly dostatečně vyspělé technologie. Vizuál v roce 2009 okouzlil a skvělé využití 3D obrazu přilákalo do kin stovky milionů diváků. Aktuálně můžete první díl Avataru vidět na Disney+.Nyní bude zajímavé sledovat, kolik v kinech vydělá Avatar 2: The Way of Water. Podle režiséra jsou totiž náklady na výrobu doslova astronomické, proto je jeho cílem vydělat více jak dvě miliardy dolarů. Samotný rozpočet dvojky se pohybuje kolem 250 milionů dolarů, ovšem propagační kampaně stály dalších více jak 600 milionů.

zdroj: Falcon.cz, Netflix.cz, www.gq-magazine.co.uk

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související