Nadechněte se, očekávaný Avatar 2 představil první trailer

foto: Falcon

První pokračování nejvýdělečnějšího filmu všech dob od Jamese Camerona AVATAR: THE WAY OF WATER je hotové! A jak je z prvního uvedeného traileru jasné, potopíme se. Těšit se můžeme opět na vizuálně nádhernou show, při které se nejednomu fanouškovi zatají dech. Premiéra vyhlíženého trháku byla ohlášena na 15. prosince 2022.

Po dvanácti letech se znovu setkáváme s Jackem Sully (Sam Worthington), Neytiri (Zoe Saldana) a jejich dětmi, kteří stále bojují za to, aby se udrželi v bezpečí. Jsou však nuceni opustit svůj domov a prozkoumat různé oblasti Pandory… A samozřejmě půjde znovu o život. 

Sice se mluví o tom, že se na tento snímek už dávno zapomnělo, ale opak je pravdou. Filmový svět se připravuje na příchod velkolepého pokračování. Zatímco první Avatar svým úspěchem všechny zaskočil, u novinky se počítá s vyprodanými sály. Je totiž evidentní, že dvojka bude na velkém plátně unikátní zážitek.

Film Avatar: The Way of Water režíruje James Cameron, stejně jak tomu bylo i u jedničky. Tentokrát však chce režisér, známý svým nadšením pro ochranu oceánů, určité procento ze zisku věnovat na životní prostředí. Do hlavních rolí obsadil opět Zoe Saldana a Sama Worthingtona, dále pak Sigourney Weaver, Stephen Lang, Cliff Curtis, Joel David Moore, CCH Pounder, Edie Falco, Jemaine Clement a nově také Kate Winslet. 

Naši známí Na’vi prchají z pralesa na pobřeží moře. To byl jistým způsobem i sen Jamese Camerona, který tak mohl spojit svoje dvě největší vášně – filmařinu a moře. Aby záběry filmu, který se původně měl jmenovat Avatar 2: Manifest Destiny, vypadaly co nejreálněji, natáčení neprobíhalo na suchu, ale ve vodě., což bylo pro herce poměrně náročné. Po zhlédnutí prvních ukázek ale museli všichni uznat, že „mokrá varianta“ vypadá na záběrech skutečně daleko lépe.

Bez nádechu

Hlavním požadavkem režiséra bylo, aby nebyly vidět ve scénách bublinky z dýchacích přístrojů. Všichni herci se tak museli naučit na jeden nádech vydržet pod vodou i několik minut. A ukázalo se, že to opravdu jde. Nestárnoucí Sigourney Weaver, dokázala vydržet i šest a půl minuty. Ovšem rekordmankou na place se stala Kate Winslet, jež dokázala dech zadržet na sedm a půl minuty.

Zasazení příběhu pod hladinu moře však představovalo výzvu nejen pro herce. Inovativní proces snímání navržený pro prvního Avatara se k práci pod vodou nehodil. Cameron a jeho tým tak museli vymyslet nový způsob, jak přesně zaznamenat nejmenší pohyby a výrazy herců, když jsou ponořeni. Tyto záběry pak zpracovali animátoři z oscarové společnosti Weta Digital, která se zabývá vizuálními efekty. Většina natáčení se odehrávala v nádrži o objemu 900 000 galonů (postavené speciálně pro toto pokračování), která dokázala napodobit vířící proudy oceánu a tříštící se vlny.

Natáčet se začalo už od 25. září 2017, tedy osm let po zveřejnění prvního snímku Avatar, který zaznamenal obrovský celosvětový úspěch. Magazín Deadline informoval, že první klapka padla na Manhattan Beach. Původně se Avatar 2 měl v kinech objevit už v roce 2020, natáčení ale, tak jako mnoho dalších projektů, zdržela pandemie i technická náročnost příprav. Štáb ale nakonec připravuje další pokračování, v plánu jsou další dva nebo dokonce i tři filmy. Tvůrci pracují s neuvěřitelným rozpočtem jedné miliardy dolarů, což znamená, že toto natáčení se jednoznačně zařadí mezi nejdražší v historii.

Avatar 2 dorazí do kin 15. prosince 2022, Avatar 3 má mít premiéru přesně rok poté. Pokud tyto dvě pokračování uspějí, plánovaná čtyřka i pětka by mohly do kin dorazit v letech 2026 a 2028.

Zdroj: Falcon, cnn.com, deadline.com


AVATAR: THE WAY OF WATER
premiéra v kinech 15. prosince 2022

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy, USA, 2022

Režie: James Cameron
Hrají: Zoe Saldana, Sam Worthington, Sigourney Weaver, Stephen Lang, CCH Pounder, Matt Gerald, Joel David Moore, Oona Chaplin, Cliff Curtis, Jamie Flatters, Britain Dalton, Trinit …


Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související