Brad Pitt slaví 60. narozeniny. Fanynky tvrdí, že je stále nejvíce sexy muž na světě

foto: CinemArt

Herec Brad Pitt vypadá, jako by zastavil čas. Do své nové životní dekády vstupuje po boku partnerky, která se nápadně podobá Angelině Jolie. Ani pracovně nezahálí. 19. prosince vstupuje do kin jeho filmová novinka Babylon.

Jeho život by vydal na celovečerní film a stále má co ukázat. Jen málokdo by uvěřil, že Brad Pitt 18. prosince slaví šedesáté narozeniny. Pamatujete si charismatického upíra Louise v Interview s upírem, nevinného romantika v Seznamte se, Joe Black, nebojácného zlodějíčka Rustyho Ryana v Dannyho parťácích, či uhrančivého zabijáka Johna Smithe ve filmu Pan a paní Smithovi?

Neznámý známý pan Brad Pitt

Od začátku devadesátých let přitahuje Brad Pitt pozornost diváků i médií. I když dnes nikdo nepochybuje o jeho hereckém talentu, nezapomene přitom ani okomentovat jeho vzhled. Tu tvář už Pittovi nikdo neodpáře. Přesto tvrdí: „Kašlu na to jak vypadám, a celá ta hysterie okolo mne už mi leze krkem. Nemám nic proti svému tělu ani proti své tváři, ale jestli člověk je nebo není hezký, na tom my žárrnou zásluhu. nemáme“ Fakt je, že v začátcích mu vzhled hodně ulehčil dostat se k filmu.

Narodil se v Oklahomě jako nejstarší ze tří dětí silně věřících baptistů. Matka pracovala jako školní psycholog a otec jako manažer dopravní společnosti ve Springfieldu. Brad od svých šesti zpíval ve sboru a na springfieldské střední škole vystupoval ve školním pěveckém a divadelním souboru. Kromě toho byl členem golfového, plaveckého a tenisového týmu. Po střední škole ze zapsal na Univerzitu v Missouri a začal se věnovat hned několika oborům. Šlo o žurnalistiku, grafický design a reklamu.

Dosud spořádaný student chvíli před dokončením školy dostal snad nejšílenější nápad svého života: „Bylo to krátce před absolutoriem a najednou jakoby se mi rozsvítilo! Můžu odejít. Je to tak snadné. Naložíš všechno, co máš do auta, vydáš se na západ a zmizíš.“ Rodině a přátelům tehdy řekl, že bude studovat umění na univerzitě v Passadeně, ale když se svým autem, jemuž říkal Runaroud Sue a třemi stovkami dolarů v kapse dorazil do Los Angeles, netoužil po ničem jiném, než se proslavit jako herec nebo zpěvák.

Nejdřív se zkusil živit zpěvem, ale brzy mu došlo, že tento nápad je bez šance. Vydělával si jako poslíček, hlídač parkoviště, prodavač hamburgerů a zmrzliny nebo v převleku kuřete získával klienty pro rychlé občerstvení. Mezi kursy herectví dělal šoféra striptérkám a dostával první role v reklamách a v televizi. Jako epizodní postava se hezký mladík objevil v seriálech Jump Street 21 a Dallas.

Sex-symbol

Po několika malých rolích v nedůležitých filmech Cutting Class, Happy Together a Země nikoho na sebe trochu upozornil v televizním kriminálním dramatu Smrt přišla brzy. Při natáčení se seznámil s Juliette Lewis, s níž chodil další tři roky a na konci jejich vztahu si spolu ještě zahráli v Kalifornii (1993). Skutečný start jeho hvězdné kariéry nastal s čtrnáctiminutovým výstupem v Thelmě a Louise (1991), kde si jako neodolatelný zlodějíček v kovbojských botách užije sex s hospodyňkou Thelmou (Geena Davis) a pak ji bezcitně okrade o šest tisíc dolarů.

Svůj status hollywoodského krasavce zúročil v epickém snímku Teče tudy řeka, kde jej Robert Redford obsadil do role syna presbyteriánského reverenda, jež své syny učí vnímat přírodu. Poté si ve stejném roce zahrál v milostném dramatu Legenda o vášni, kde z něj postava nádherného Tristana s dlouhými vlasy a sladkým úsměvem udělala miláčka žen a v Interview s upírem, kde společně s Tomem Cruisem a Antoniem Banderasem okouzlovali napříč staletími coby ledově krásní upíři.



Pryč se sexy blonďákem

V polovině devadesátých let se Brad pokusil setřást image blond anděla: „herecká práce mě naštěstí vždycky vrátí zpět na zem, ale moc rád bych si konečně zahrál nějakého šeredu,“ nechal se slyšet a vzal roli detektiva Davida Millse v temném thrilleru Davida Finchera Sedm, duševně chorého Jeffreyho Goinese v sci-fi thrilleru Terry Gilliama Dvanáct opic (za něj byl dokonce nominován na Oscara), právníka, který se chce pomstít dozorcům z polepšovny (Spáči), teroristu IRA (Tichý nepřítel), drsného rváče (Klub rváčů) nebo vousatého cikánského boxera v gangsterce Guye Ritchieho Podgu(c)k.

Dvanáct opic by mu diváci ještě prominuli, protože není nic snazšího, než odložit náročnější film v zapomnění, ale když se objevil nakrátko ostříhaný, s podivnou bradkou a křivými zuby v zaťatých grimasách ve filmu Klub rváčů, byly obdivovatelky jeho nevinného výrazu přímo rozčílené. Nakonec mu ale touhu vypadat, co nejhůře stejně odpustily, protože je ohromil svou ještě dokonalejší postavou.

Pak se vrátil ke svým citlivějším postavám a ztvárnil Heinricha Harrera v Sedm let v Tibetu, kvůli němuž mu byl zakázán vstup na území Číny, ve filmové historii snad nejvíce líbivou Smrt, jež s jeho modrým pohledem a odbarvenými vlasy přímo láká (Seznamte se, Joe Black), krásného a statečného Achilla (Trója) a sympatického darebáka v Mexičanovi a Dannyho parťácích.

Mnoho talentů

Jeho zájmy zahrnují design a architekturu (grafický design kdysi studoval) a nezapomeňme, že navrhl prsteny pro svoje snoubenky Gwyneth Paltrow a Jennifer Anniston, přičemž replika prstenu pro Jennifer se prodávala za 1000 dolarů a Pitt následně žaloval firmu za zneužití jeho návrhu. Kromě toho už zkoušel navrhovat interiéry, stavby a bytové doplňky.

Spolupracuje s exmanželem Cindy Crawford, milionářem Randem Gerbegem na projektu stylového hotelu a s Georgem Clooneym chtěl dokonce vybudovat celou síť hotelů v okolí Las Vegas. Přes jeho chvilkové pochybnosti o osobním nebo profesním životě bývá považován za hvězdu, jež žije vysněný život smrtelníků.



Osudové ženy

Při natáčení thrilleru Sedm začal chodit se svojí filmovou manželkou Gwyneth Paltrow, v roce 1996 byli oficiálně zasnoubeni, koupil pro ně vilu v blízkosti Hollywoodu, ale pak z dodnes neznámých důvodů následoval rozchod, k němuž Pitt řekl jen: „Zmýlil jsem se.“ V roce 1999 se seznámil s hvězdou Přátel Jennifer Anniston a dalších pět let, po které trvalo jejich manželství. O rozpadu jejich vztahu se hodně napsalo a nejčastější teorie připomíná, je Anniston kvůli pracovním nabídkám odkládala dítě tak dlouho až bylo pozdě. Sami ex-manželé však neudali žádný oficiální důvod.

Pitt se při natáčení filmu Mr. & Mrs. Smith sblížil s krásnou kolegyní Angelinou Jolie. Svůj rozvod oslavil výletem s Angelinou a jejím adoptivním synem Maddoxem do kanadského muzea dinosaurů, kde právě natáčel Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem. Zanedlouho Brad adoptoval její děti, kambodžského chlapce Maddoxe a etiopskou holčičku Zaharu. Chvíli na to v Africe přivedli na svět společnou dceru Shiloh Nouvel Jolie-Pitt.

„Měl jsem jeden čas opravdu velké problémy s pitím. Utápění v alkoholu bylo pro mě jediným způsobem, jak na chvíli od všeho utéct. Na spoustu věcí, které jsem v životě udělal, nejsem pyšný. Ale byla to velká lekce. Neplakal jsem snad dvacet let. A teď? Dojímají mě mé děti, přátelé i návštěva míst, kde jsem vyrůstal. Myslím, že to je dobré znamení,“ uvedl Pitt o konci manželství v rozhovoru pro magazín Interview. V něm ho zpovídal herecký kolega Anthony Hopkins.


Brad Pitt je prý znovu zamilovaný. Randí s krásnou Ines de Ramon


Nová žena, nový život

Na konci roku 2022 se údajně díky společnému příteli potkal s manažerkou klenotnictví Ines de Ramon. Deník Daily Mail zveřejnil fotky ze zákulisí koncertu Bona Voxe. Tam právě tato kráska dělala doprovod Pittovi, který ji vzal i na premiéru svého filmu Babylon v LA. O několik dní později spolu oslavili Pittovy 59. narozeniny. Příchod nového roku slavila dvojice už na dovolené v mexickém Cabo San Lucas. Uběhl rok a stále je to láska jako trám. V listopadu 2023 se zúčastnili 12. výročního Art+Film Gala LACMA.

zdroj: Csfd.cz

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související