David Koller v březnu vydává nové písničky. Na vinylu

foto: Supraphon

15. března 2022 se fajnšmekři dobré muziky mají na co těšit. Zpěvák David Koller si totiž právě pro ně připravil limitovanou edici vinylových desek se svými nejnovějšími songy. Také ale míří do klubů a připravuje nový ročník Koller Festu.

„Všechny písně vznikly v době pandemie. Natáčelo a míchalo se v sedmi studiích a trvalo to velmi dlouho. Všichni si ještě živě pamatujeme, jak covid, hlavně zpočátku, komplikoval setkávání lidí. Člověk musel být trpělivý a na všechno si počkat. Nakonec se ke všem skladbám povedlo udělat i videoklipy,“ říká David Koller, který od března vyráží s novinkami i na turné.

Nové skladby My se vám ozveme, Pouta, Planeta bez paměti a Vězenkyně jsou i s videoklipy dostupné na digitálních platformách nebo na YouTube. 

Všechny vyjmenované novinky zastřešuje po grafické stránce „QR“ kód od Davida Černého. David Koller pod něj se svou kapelou shrnul celou svou aktuální tvorbu. Píseň Pouta je nyní nominována na Skladbu roku v anketě Ceny Anděl Coca-Cola 2021.

Koller Fest bude v květnu

Po prvním ročníku Koller Festu 2021, který loni zahájil pocovidové koncertní řádění Davida Kollera, se s ním i jeho kapelou letos ve vinařství Lahofer v Dobšicích na Znojemsku můžete potkat znovu. Jednodenní festival se bude konat 21. května a vedle Davida Kollera tu vystoupí i skvělá kapela Prago Union.

„Hraní na vinicích je v mnohém jiné. Oblíbili jsme si ho nejen proto, že tu člověk může ochutnat opravdu dobré lokální víno, ale také proto, že vinice bývají umístěny v krásném prostředí a lidi jsou na hudbu perfektně naladění. A když se k přidá západ slunce… Těšíme se i na Ester Geislerovou s Johanou Ožvold v roli moderátorek, které dokážou festival od začátku do konce vést v neotřele pozitivním módu,“ dodává David Koller.

David Koller má na rok 2022 ale i další plány. Kromě jeho vlastní kapely ho budete moci potkat i na koncertech se skupinami Lucie a Jasná Páka.  

„S Jasnou Pákou vydáváme vinyl se čtyřmi skladbami a v dubnu je pojedeme představit lidem. Je to přesně dva roky, kdy jsme se potkali v Mikulovském studiu a nahráli session, ze kterých potom tři skladby vznikly. Kvůli covidu se všechny koncerty Jasné Páky rušily, o to víc se teď těšíme, že si zahrajeme živě, a navíc s novým playlistem, který by lidi mohl hodně bavit, alespoň tak, jako nás. Taky jsem rád, že si konečně zahraju s Michalem Ambrožem nebo Petrem Vášou na jednom pódiu,“ upřesňuje David Koller.


Dykův Šumavský otčenáš: Zatají se vám z něj dech

foto: D.Y.K.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související