Jóga v přírodě: Orel sedící na skále

foto: Katarína Mikulandová

Jóga venku má vždy jiný náboj. Tak vyrazte ven, zhluboka se nadýchněte a zkuste se pořádně protáhnout, zpevnit tělo a vyzkoušet si, jak je pružné. Pozice orel je k tomu jako stvořená. Anebo jen tak být, nechat srdce bít a mysl plout…

Cvičitelka jógy Katarína Mikulandová vás tentokrát zve do hor. Vysokých. Impozantních. Okouzlujících. Tam, kde to miluje. Na své rodné Slovensko.

Jedna ze základních jogínských pozic je orel / Garudásana. Už jste ji ale někdy zkoušeli v horách? Na skále? Vysoko u nebes? Tam, kde má orel svůj domov? Zkuste! Věřte, že to posune vaše vnímání světa do úplně nových, nečekaných rovin.

Miluju výhledy. Miluju kopce, z kterých je vidět zem a téměř možné dotknout se nebe. Dnes mě k večeru „vyhnal“ na kopec magický západ slunka. V tu dobu už jen málokdo šel směrem vzhůru… Bylo ticho, jen v dálce se pásly ovečky. Čekala jsem až začne slunce zapadat a z dálky zaslechla zpěv dravce. Byl to jestřáb. Nádherně a vznešeně se vznášel nad vrcholem Martinských holí a ze vzduchu hledal svou kořist.

foto: Katarína Mikulandová

Vysoko u oblak po druhé

Skalnatý vrchol Chlebu a „Orel sedící na skále“. Téměř dotek s oblaky. Pode mnou zpěv. Jiný než včera. Hledala jsme ho pohledem a opravdu ho zahlédla, sedícího na konci skal. Orel. Orel skalní… Nakonec jen roztáhl křídla a snesl se do údolí Váhu.

Orel / Garudásana

Stačí jen být. Dýchat. Dívat se do údolí. Na dosah nebes. Zkusit najít rovnováhu. A neztratit ji, hlavně ne na vrcholcích hor.

Pozice orla / Garudásana je snadná. Zamotáte nožky, nebo přehodíte jednu před druhou. Zamotáte ruce či je jen složíte do modlitební pozice. Anebo budete jen tak sedět na skále a pozorovat svět z výšky. Buďte rozvážní a svobodní jako orel sedící na skále.

Krásné letní dny

Namaste

Katarína 🧡🙏🧚‍♀️

Kdo je Katarína Mikulandová? Slovenka, zdravotní sestra, máma dvou synů, která žije v Praze a jógu učí s lehkostí víl.

Mohlo by vás zajímat:Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související