Nejmodernější trendy líčení? Jedna vrstva a dost

foto: Unsplash

Korektor, primer, rozjasňovač, tmavší konturovací pudr, make-up… Slyšely jsme už mockrát, jak má vypadat správné a dokonalé nalíčení. Jenže nejnovější trendy líčení, které momentálně boří sociální sítě, je úplně jiné. Sází na naprostou jednoduchost. A kupodivu to skvěle funguje.

Jako první tuhle techniku zpopularizovala Jennifer Lopez na svém Instagramu. Samozřejmě tím propaguje svou vlastní kosmetickou řadu, což ale neznamená, že její beauty styl nelze okopírovat a použít na něj i své oblíbené značky. Vtip její metody jedna vrstva a dost je v tom, že se vše nanáší naráz. Pak se vše rozetře od středu tváře směrem k linii vlasů a hotovo. Jak Jennifer sama na sobě předvádí, je to vážně jednoduché.

Jak na trendy líčení?

Základem je nanesení liftingového hydratačního séra na zcela očištěnou pleť a jeho důkladné vetření do pleti. Pak přichází na řadu hydratační krém aplikovaný jen poklepáním prstem na lícní kosti, a kolem celé tváře pár centimetrů od linie vlasů. Dalším krokem je oční krém, nanesený na spodní víčka a také do míst mezi obočím. Tedy tam, kde se tak ráda dělá mračivá vráska. Chytrý tah! Následuje vklepání tmavého konturovacího rozjasňovače do stejných míst jako hydratační krém, tedy na lícní kosti, kolem spánků, nad čelo, linii čelisti i bradu. Posledním stepem je bezbarvý rozjasňovač, vklepaný mezi obočí, na hřbet nosu, pod obočí a nad horní ret. S ním ale opatrně, musí ho být opravdu malinko. A pak už se, jak můžete vidět na videu, vše jen důkladně rozetře. Výsledek? Brilantní!

Výhodou jedné vrstvy je především to, že vše působí velmi přirozeně, vyhnete se ostrým přechodům, které nikdy nevypadají dobře a také je pleť mnohem méně zahlcená přemírou produktů. Takže lépe dýchá a netvoří se na ní kvůli tomu akné.

Líčení podle JLo

Nepsaným pravidlem, kterým se slavná Jennifer Lopez při trendy líčení řídí, je zásada, buď pusa nebo oči. Tedy, pokud má výrazněji nalíčené oči, volí na rty jen bezbarvý lesk nebo tělovou rtěnku. Když se ale rozhodne nechat důraz na rtech, na oči pak volí líčení v jemnějších pastelových tónech hnědé a šedé, aby sytá ústa vynikla co nejvíce. A samozřejmě klade důraz na každodenní péči, ke které kromě vhodné kosmetiky patří i to, že hodně spí, nekouří, nepije alkohol a každý den si prý recituje afirmace. Jedna z jejích oblíbených je: „Jsem mladá bez ohledu na to, kolik mi je.“ A další: „Jsem otevřená a vnímavá ke všemu dobru a hojnosti, které vesmír nabízí.“ „Rozhodně si myslím, že krása vychází zevnitř – a je potřeba udržovat svou mysl, duši i tělo v harmonii. Nedám dopustit na meditaci. Když jste šťastní a cítíte radost a lásku, vypadáte dobře i mladistvě,“ řekla v rozhovoru pro magazín InStyle.

Zdroj www.thelist.com, www.instyle.com, people.com, www.vogue.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související