Ofina je hit. Nosí se ultra krátká, zvlněná i dlouhá. Slušela by i Kate Middleton

foto: Disney+

Pokud chcete jít tento podzim s trendem, velmi vážně zauvažujte o novém střihu. Jasnou trefou proti všednosti je ofina, která slaví velká návrat.

Ofina je trend, který letos na podzim nechyběl v žádné zásadní světové kadeřnické přehlídce. A kadeřníci ji milují, protože je skvělou možností, jak provést dramatičtější změnu, aniž by bylo nutné měnit délku vlasů nebo barvu. Nosí se úplně všechny styly – delší, kratší, roztřepené, hladké, zvlněné.

Ofina sluší všem

Ofina vypadá báječně ke všem střihům, ať už mluvíme o krátkém mikádu, delším „bobu“, hladkých dlouhých vlasech i těch přirozeně zvlněných. Může být asymetrická, i dokonale hladká a rovná. Je i variabilní, co se týče úpravy. Jednou ji můžete sčesat ke straně, po druhé zvlnit či rozhodit jen tak… Dokonalá je i k vyčesaným vlasům a culíkům. Působí mladistvě, svěže a často i odpoutá pozornost od unaveného výrazu tváře, což se leckdy dost hodí.

Vyzkoušejte si ji v aplikaci

Pokud si nejste jisté, zda by ofina slušela právě vám, není nic jednoduššího než si to vyzkoušet v některé z četných aplikací. Stačí nahrát fotku a víte hned, jak by vám padla a zda vám třeba v mžiku neubere pár let nebo nedodá úplně nový neotřelý look. Před pár týdny si to vyzkoušela i princezna Kate a musíme říct, že jí to tedy sekne náramně, kratší mikádo s delší ofinou by jí výrazně omladilo. Škoda, že jde jen hru, vážně jí to sluší. Princezna si ale zakládá na svých dlouhých krásných vlasech. Někdy ale i ona dostane chuť na změnu. A tak si nechává občas vyčesat elegantní drdol, nebo si od své dvorní kadeřnice Amandy Cook Tucker nechá vlasy rozdělit pěšinkou uprostřed a po stranách sestřihnout do tzv. motýlího střihu.

Ofina téměř všem věkovým skupinám ubírá léta, je ikonická a dobře zapamatovatelná. Vždy je samozřejmě nutné ctít při střihu přirozenou kvalitu vlasů. S tím si ale zkušený kadeřník hravě poradí. A rozhodně si nechte doporučit i správný styling, zejména třpytivé oleje a spreje jsou pro ofinu zásadní.

Uvolněný ležérní drdol! Jak zamotat ten nej?

Zdroj: www. marieclaire.com, elle.com, glamour.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související