Tom Hanks vydá knihu. Ke své filmové práci je však velmi kritický

foto: Netflix

Slavný herec Tom Hanks, který je jednou z nejobsazovanějších tváří Hollywoodu o sobě říká, že natočil za svou padesátiletou kariéru asi čtyři „docela dobré“ filmy. Které to ale jsou, neprozradil. Aktuálně se vrhl na psaní a v příštím roce vydá debutový román.

Tom Hanks se objevil v 85 filmech včetně Forresta Gumpa, Sleepless In Seattle (Samotář v Seattlu), Big (Velký), Philadelphia, Saving Private Ryan (Zachraňte vojína Ryana), You’ve Got Mail (Láska přes internet), Cast Away (Trosečník), The Green Mile (Zelená míle), Sully (Sully: Zázrak na řece Hudson), Zprávy ze světa (News of the World) či Elvis. Herec se však aktuálně podělil o to, že podle něj ušly jen některé. „Natočil jsem spoustu filmů a myslím, že čtyři z nich jsou docela dobré. Ale stále mě udivuje, jak filmy vznikají. Tím myslím od myšlenky až po promítání na filmovém plátně. Celý proces je pro mě zázrak,“ řekl v rozhovoru pro magazín People.

Román s vlastním komiksem

Přestože nebývá herec příliš sdílný, v poslední době dělá v médiích výjimky. Je to i z důvodu propagace jeho nové knihy s názvem The Making of Another Major Motion Picture Masterpiece, která vyjde 9. května 2023. Součástí publikace jsou i autorovy komiksy. Kniha je založena na tzv.„důležitých životních lekcích“, které se Tom Hanks naučil, když se snažil prosadit v herectví a posléze se udržet na špici mezi nejlepšími v Hollywoodu.

Debutový román držitele Oscara a bývalého studenta Sacramenta State, se točí kolem zahájení filmu, který je „kolosálním, hvězdným akčním superhrdinským filmem za miliony dolarů“ a zahrnuje časovou osu od 40. let 20. století až do současnosti. Podle vydavatele se první část tohoto příběhu odehrává v roce 1947. Problémový voják, který se vrací z války, potká svého talentovaného pětiletého synovce, zanechá nesmazatelný dojem a poté na třiadvacet let zmizí.

Herec na Instagramu doslova napsal, že kniha je výsledkem „jednoho zavařeného psacího stroje“. „Každá postava v knize dělá něco, co jsem osobně zažil při natáčení, dodal v rozhovoru s tím, že vrátit se do roku 1947 dává podle něj smysl, stejně jako by se děj knihy měl odehrát například v roce 1559. „Lidská touha se totiž ukázala jako nadčasová, takže je jedno kdy, ale co prožijete.“

„The Making of Another Major Movie Masterpiece“ je Hanksova druhá kniha. V roce 2017 vydal sbírku povídek „Uncommon Type“.

Narodil se s obrovským talentem

Přestože miloval sport, chtěl se stát kosmonautem a nakonec se vrhnul na herectví. Své komediální nadání zužitkoval na prknech školního divadla, kde začal sbírat první ocenění. Přes Chabotskou univerzitu se dostal na Kalifornskou státní univerzitu v Scramentu, kde potkal svou první manželku Samanthu Lewes, s níž má syna Colina a dceru Elizabeth. Při natáčení filmu Volunteers se seznámil s Ritou Wilson, která se nakonec v roce 1988 stala jeho druhou ženou. Mají spolu syny Chestera a Trumana.

Hanksova filmová kariéra začala v komediích, v kterých si získal publikum díky svým bezchybným komediálním výkonům ve filmech jako byl například hit Rona Howarda Žbluňk. V roce 1988 byl poprvé nominován na Oscara za hlavní roli ve filmu Velký. V devadesátých letech se přesunul z komedií do „seriózních“ filmů a získal Oscara hned dvakrát za sebou. Nejdříve za film Philadelphie a následující rok za svůj strhující výkon ve snímku Forrest Gump. V následujících letech přibyly další oscarové nominace, za válečný snímek Zachraňte vojína Ryana a Trosečník.Za sebou má i režijní zkušenost v podobě komedie To je náš hit! či Moje krásná učitelka. V současnosti patří Tom Hanks mezi nejlepší herce své generace. Z talentovaného komika se stal během několika let americkým národním klenotem. Spolu se svým dobrým přítelem Stevenem Spielbergem patří mezi nejvlivnější tvůrce Hollywoodu.

zdroj: People.com, DailyMail.co.uk

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související