Jak vypadat mladší: 3 triky pro plné sexy rty

foto: Unsplash

Až 70 % naší pozornosti se při setkání či rozhovoru soustředí na rty. To, jak jsou výrazné, jakou mají barvu i tvar, zásadním způsobem rozhodne, zda se druhému líbíte. I na kolik let vás odhadne. Což už je dost důvodů, proč bychom se o ně měli dobře starat. A snažit se, aby vypadaly co nejlépe.

Plné, sytě červené a lesklé rty jsou odjakživa – napříč všemi kulturami – symbolem mládí a smyslnosti. Stojí za zmínku, že při sexu se nám přirozeně zvýrazní a dostanou sytější barvu, což partner podprahově vnímá jako symbol vzrušení. A on také je. Bohužel, jak stárneme, rty se nám zužují, opticky ztenčují a sytá, mladistvá červeň mizí. Na vině je stále se snižující produkce kolagenu v těle i ztráta pigmentu. Tento vyhnutelný proces ale můžeme zvrátit. Zcela přírodní cestou a za použití tří jednoduchých triků.

Trik s tužkou

Jak upozorňuje make-up artistka Ariane Poole na YouTube kanálu Sixty And Me, většina žen dělá při používání konturovací tužky na rty zcela zásadní chybu. Aby ústa vypadala opravdu šťavnatě a mladě, musí být horní ret opticky malinko větší než ten spodní. Toho dosáhnete tak, že konturovací tužkou ve zcela shodné barvě jako bude vybraný lesk nebo rtěnka, obkroužíte horní ret těsně nad jeho hranou a spodní přesně v jeho linii. Pro ještě lepší efekt zvolenou tužkou pak vybarvěte celou plochu rtů. Pak už je stačí použít zabarvený balzám, lesk či rtěnku, která by ovšem měla být vždy lesklá. Matné rtěnky léta přidávají. A pokud možno se vyhýbejte příliš tmavým odstínům. Raději volte vždy o tón světlejší než je přirozená barva vašich rtů.

Trik s rozjasňovačem

Stačí vklepat tročku rozjasňovače těsně nad horní ret doprostřed a ústa hned působí plnější. Stejného efektu dosáhnete i tím, když rozjasňovač vklepete po stranách pod spodní ret, ale vždy jen těsně ke rtu. V tomto případě se lépe pracuje s rozjasňovačem v tužce, který by ale neměl mít třpytky.

Trik z obličejové jógy

Napravit věkem přirozené zužování rtů můžete i jednoduchých cvičením. Kdykoli si vzpomenete, našpulte rty a hezky od plic si jako malé dítě dělejte „traktůrek“. Dalším účinným cvikem i proti vráskám kolem úst a zjemnění nosorytních rýh je tohle malý trénink. Našpulte rty, vložte do nich svůj palec, semkněte rty co nejvíce to jde a snažte se vytlačit palec ven. Opakujte 15x ideálně třikrát denně.

Péče, péče, péče

Kromě těchto triků je samozřejmě potřeba se o své rty dobře starat, aby byly vypnuté, hladké a sexy. Pokožka rtů je velmi tenká, nemá prakticky žádné mazové žlázky a nedokáže vytvářet melanin, který by ji přirozenou cestou ochránil před sluncem. Kromě používání ochranných balzámů je vhodné si čas od času udělat peeling, který rty krásně vyhladí. Vezměte asi jednu čajovou lžičku obyčejného cukru krupice, zakápněte jakýmkoli olejem (například olivovým nebo meruňkovým) a vzniklou kašičkou rty promasírujte. Zaměřte se zejména na hranu rtů, kde se tvoří první jemné vrásky. Kůže se prokrví a rty se opticky vypnou a zvětší. Následně do nich vklepejte oblíbený balzám nebo bambucké máslo či obyčejné sádlo.

Zdroj: www.express.co.uk, herzindagi.com, rediff.com, www.hindustantimes.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související