Také často přemýšlíte, proč od kadeřníka odcházíte se super účesem a po prvním umytí, řekněme zase nic moc? Sama se přirozeně nikdy tak nevyfoukáte, ale když se zbavíte několika špatných návyků, ihned se to projeví. Vaše vlasy budou působit zdravějším a svěžím dojmem i ve chvíli, kdy už doslova volají po nůžkách a nové barvě.
Není šampon jako šampon
Kvalitní šampon je drahý, ale vyplatí se do něj investovat. Pro správnou péči je základem, na kterém můžete stavět. Vyberte si podle svého typu vlasů, ideálně bez silikonů a při mytí s ním šetřete. Jednak vám déle vydrží, ale co je mnohem důležitější, prospěje to vlasům, a hlavně pokožce hlavy, která nebude tolik drážděná, tudíž přecitlivělá, bude se méně mastit a kadeře lépe porostou. Na umytí středně dlouhých vlasů úplně stačí jedna čajová lžička šamponu rozmíchaná v trošce vody. Na dlouhé vezměte dvě. Naneste do vlasů a dobře prsty projměte. Vytvoří se pěna, kterou masírujte vlasy i pokožku hlavy alespoň tři minuty a pak dobře opláchněte.
Kondicionér jen do délek
Další velmi častou chybou, která zatěžuje pokožku hlavy a je hlavním důvodem proč je účes zplihlý, je nanášení kondicionéru přímo ke kořínkům. Nedělejte to. Správný postup je ten, že po umytí vlasy zlehka vysušíte ručníkem, vymačkáte přebytečnou vodu a pak pouze do délek nanesete kondicionér. V množství odpovídajícímu asi jedné polévkové lžíci. Necháte pár minut působit a pak důkladně opláchnete.
Vlasy je potřeba ochránit před vysoušením
Před každou tepelnou úpravou je třeba vlasy ošetřit ochranným prostředkem. Když to neuděláte, povrch vlasů nebude následně hladký a budou tzv. rozlítané, bez lesku, drsné a krepaté. Zase stačí malé množství. Kadeřníci nejraději používají krémové ochranné přípravky, protože se do vlasů krásně rovnoměrně rozetřou a vlas nejlépe obalí. Použít ale můžete i ty ve spreji.
Dobrý kartáč a správná technika foukání
Málo platné, ale pokud chcete i v domácích podmínkách účes jako od profíka, musíte zainvestovat do kvalitních pomocníků. Levné hřebeny povrch vlasů poškozují a ty pak nejsou hladké a lesklé. Nejlepší je, poradit se se svým kadeřníkem a klidně si koupit ten samý kartáč, který používá on. Do profi fénu investovat nemusíte, ty nejdražší jsou hlavně odlehčené, aby těm, co je drží v ruce celý den neupadla ruka, mají samozřejmě vyšší výkon, a hlavně musí vydržet mnoho hodin provozu. Přesto si vyberte takový, který nabízí ochranný režim a různé stupně teploty. Příliš horký vzduch vlasy zbytečně přesouší a poškozuje. Nikdy nefénujte úplně mokré vlasy. Nechte je vždy trochu přirozeně proschnout. Aspoň pár minut. Při fénování navíjejte vždy pramen vlasů až k hlavě a jemným protáčením kartáče stahujte směrem dolů.
Styling na míru
Zdravé vlasy nepotřebují příliš mnoho stylingových přípravků. Do vyfoukaných stačí nastříkat trochu lesku nebo je zpevnit lakem. Nic dalšího vlastně není nutné. Pokud jsou výrazně suché, vetřete pár kapek vlasového oleje. A nezapomínejte na masky, ty by se měly aplikovat jednou týdně. Skvělé jsou i olejové zábaly. Stačí nahřát trochu arganového nebo olivového oleje, nanést, hlavu zabalit do ručníku a nechat působit. Klidně hodinu i déle. Vlasy budou jako znovuzrozené.