Krobot, Isteník a Polívková V KOMEDII o dobrovolných hasičích

Film „Kdyby radši hořelo“ natáčí režisér Adam Koloman Rybanský
foto: Bonton film

Nová chystaná česká komedie „Kdyby radši nehořelo” se točí kolem života v jedné vesnici, sboru hasičů i dalších svérázných postav a postaviček. Jaká bude, na to si ještě musíme počkat. Natáčení ještě probíhá.

Točí se ve Zlínském kraji a režisérem je debutující Adam Koloman Rybanský. První klapka padla už vloni v říjnu, ale stěžejní části natáčení přišly na řadu během letošního února a března. Únorové mrazy dokonce donutily filmaře natáčení na několik dní zastavit. Premiéra v kinech je plánována na začátek roku 2022.

V hlavních rolích se ve filmu „Kdyby radši nehořelo” představí herci Miroslav Krobot, Michal Isteník a Anna Polívková. Dále pak uvidíte Jiřího Vymětala, Marka Pospíchala, Alberta Čubu nebo Vladimíra Škultétyho.

„Sbor hasičů jedné vesnice v ní bude čelit úplně jiné výzvě, než přináší obvyklý oheň. Klidný a spokojený život ve vsi totiž zničí podezření na akci teroristů. Hrdinové filmu si proto budou přát: „Kdyby radši hořelo,“ popsal manager Bonton filmu Lukáš Vedral.

V příběhu se obyvatelé chystají na Velikonoce, koná se jarmark, když oslavu na návsi naruší náraz dodávky do kašny. Řidiči se podařilo zmizet a nikdo si nemůže být jistý, co se vlastně stalo. Lidé jsou nicméně přesvědčeni, že šlo o teroristický čin a zdá se, že bezpečí vesnice teď závisí na hasičích.

Strach, nejistota a zmatenost dnešní společnosti vyplývající z přemíry informací je hlavním tématem filmu. Inspirací k námětu byl zoufalý čin pokáceného stromu přes koleje, což zavinil jistý Jaromír Balda v roce 2017. Stal se tak prvním českým „teroristou,“ i když ho lidé v okolí brali jako milého člověka. Scénář však vznikal několik let a současná situace, kterou zavinila pandemie koronaviru dodává příběhu na aktuálnosti.Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Související