Krobot, Isteník a Polívková V KOMEDII o dobrovolných hasičích

Film „Kdyby radši hořelo“ natáčí režisér Adam Koloman Rybanský
foto: Bonton film

Nová chystaná česká komedie „Kdyby radši nehořelo” se točí kolem života v jedné vesnici, sboru hasičů i dalších svérázných postav a postaviček. Jaká bude, na to si ještě musíme počkat. Natáčení ještě probíhá.

Točí se ve Zlínském kraji a režisérem je debutující Adam Koloman Rybanský. První klapka padla už vloni v říjnu, ale stěžejní části natáčení přišly na řadu během letošního února a března. Únorové mrazy dokonce donutily filmaře natáčení na několik dní zastavit. Premiéra v kinech je plánována na začátek roku 2022.

V hlavních rolích se ve filmu „Kdyby radši nehořelo” představí herci Miroslav Krobot, Michal Isteník a Anna Polívková. Dále pak uvidíte Jiřího Vymětala, Marka Pospíchala, Alberta Čubu nebo Vladimíra Škultétyho.

„Sbor hasičů jedné vesnice v ní bude čelit úplně jiné výzvě, než přináší obvyklý oheň. Klidný a spokojený život ve vsi totiž zničí podezření na akci teroristů. Hrdinové filmu si proto budou přát: „Kdyby radši hořelo,“ popsal manager Bonton filmu Lukáš Vedral.

V příběhu se obyvatelé chystají na Velikonoce, koná se jarmark, když oslavu na návsi naruší náraz dodávky do kašny. Řidiči se podařilo zmizet a nikdo si nemůže být jistý, co se vlastně stalo. Lidé jsou nicméně přesvědčeni, že šlo o teroristický čin a zdá se, že bezpečí vesnice teď závisí na hasičích.

Strach, nejistota a zmatenost dnešní společnosti vyplývající z přemíry informací je hlavním tématem filmu. Inspirací k námětu byl zoufalý čin pokáceného stromu přes koleje, což zavinil jistý Jaromír Balda v roce 2017. Stal se tak prvním českým „teroristou,“ i když ho lidé v okolí brali jako milého člověka. Scénář však vznikal několik let a současná situace, kterou zavinila pandemie koronaviru dodává příběhu na aktuálnosti.Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související