Tři zlatá pravidla jak objevit ideální make-up. Znáte je?

Výběr make upu na léto
foto: PxHere.com

Nejrůznějších krycích krémů jsem vyzkoušela stovky. Doslova. Proto si troufám tvrdit, že ty dobré poznám hned. Stačí pár osvědčených triků a vím, zda bude make-up dobrý či ne.

Stačí jedna aplikace a už vím, s kým mám tu čest. A zkušenost mě naučila, že při výběru správného make-upu je třeba se zaměřit především na tato tři hlediska.

Hydratace

Pokud máte bezproblémovou pleť, vystačíte jen s tónovacím hydratačním krémem, který není špatné oživit kapkou tekutého rozjasňovače. Stačí ho přimíchat do krému těsně před rozetřením na tvář. Suché typy pleti ocení barevné podklady na olejovém základě, mastnější zase s přídavkem pudru. Většina dnešních moderních přípravků je ale už natolik kvalitních, že vyhovují i zcela rozdílným typům pletí a na vás je spíš se rozhodnout, jestli se vám lépe pracuje s tekutým přípravkem, cushionem (make-up v houbičce) nebo kompaktním.

Správný odstín

Kromě konzistence je zcela zásadní podmínkou úspěchu trefit odstín. Make-up rozhodně nikdy nekupujte takový, který neladí s vaším přirozeným odstínem pleti. Jak to poznáte? Stačí jedna čára na nenalíčenou tvář a na denním světle vidíte hned, jestli je to on. Ten správný se musí jakoby rozplynout. Dále si podklad naneste na nos. Ulpívá v pórech a zanechává tam drobné tečky? Tak to určitě není ten pravý. Pokud ale zatím prošel tímto testem, naneste ho na celou tvář a krk a z obchodu odejděte. Nebo si vyžádejte vzorek make-upu na doma. Proč? Abyste si byla jistá, že vaše volba je správná, potřebujete se za prvé vidět na denním světle a za druhé poznat, jak bude váš obličej vypadat pár hodin po aplikaci.

Žádná alergie? Žádné šmouhy, nebo nedej bože barevné brázdy ve vráskách? Je příjemný a vy stále vypadáte dobře? Pak máte nového věrného kamaráda. A ve chvíli, kdy si ověříte, že vám opravdu vyhovuje, pořiďte si alespoň dva odstíny a ty pak, podle toho jak moc či málo jste opálená, míchejte. Tím dosáhnete zcela přirozeného efektu po celý rok.

Make-up jako ochrana před sluncem

Většina make-upů a krémů nějaký ten UV filtr má, vy ale raději vybírejte ty od 30 výš. Možná se vám to zdá v tuzemských podmínkách mnoho, ale zejména v létě je to vážně potřeba, protože kromě hyperpigmentací vám nadměrné sluneční záření může způsobit i alergické vyrážky a akné. Pokud ovšem víte, že budete celý den schovaná v budově, vyberte raději ten bez filtru, protože pro pleť je to v takovém případě zbytečná zátěž.


Nude make-up: Rychlý & ideální pro každou příležitost

Nude líčení za 3 minuty
foto: PxHere

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související