Bartoška přesunul filmový festival na srpen

Doufá, že posunutý termín dovolí, aby mohl letošní ročník proběhnout.
foto: KVIFF

Pořadatelé odhalili, jak by měl vypadat 55. ročník mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Jejich představy jsou jasné. Místo tradičního termínu na začátku prázdnin, bude festival na jejich konci, tedy 20. – 28. srpna.

„Posun o sedm týdnů proti běžnému termínu nám dává naději, že společnost už může být proočkována a promořena. Samozřejmě uděláme vše pro maximální bezpečnost,“ řekl prezident festivalu Jiří Bartoška, který musel kvůli pandemii loňský 54. ročník zrušit úplně. Bohužel proběhnout nemohl ani mimořádný 54½ MFF Karlovy Vary, původně plánovaný na 18.–21. listopadu. Neuskutečněný loňský ročník tak nahradila pouze letní akce Tady Vary, která nabídla v 96 kinech část vybraného programu. O to více se na letošní festival všichni těší.

foto: KVIFF

 „K tomuto kroku jsme se rozhodli po pečlivém zvážení současné situace a také po konzultaci s odborníky. Doufáme, že takto bude možné uspořádat karlovarský festival v maximálně bezpečné formě pro jeho hosty a návštěvníky. Jsme pochopitelně připraveni dodržet všechna platná opatření,“ řekl dále Bartoška a dodává. „Posun pětapadesátého ročníku neznamená dlouhodobou změnu termínu konání karlovarského festivalu a věříme, že šestapadesátý festivalový ročník proběhne již v tradičním čase, tedy od 1. do 9. července 2022.“

foto: KVIFF

Kromě tradičních festivalových aktivit se v letošním roce organizátoři zaměřují na budování platformy KVIFF.TV. Ta bude nabízet během festivalu vlastní exkluzivní informačně-publicistický obsah a v dlouhodobém horizontu také celoročně přinášet artový program.

První aktivitou prezentovanou na platformě KVIFF.TV bude 16. ročník Pragueshorts Film Festivalu, který je naplánován na 2.- 27. června 2021. Půjde o nejlepší z nejnovější světové produkce krátkých filmů, nejzajímavější filmy českých tvůrců, půlnoční program s netradičními průvodci, komedie, ultrakrátké filmy, vizuální experimenty, soutěž snímků z celého světa a mnoho dalších. Festival proběhne letos kombinovanou formou, tedy online i v kinech a představí to nejzajímavější z nejnovější světové produkce krátkometrážní tvorby.


Helena Třeštíková získala na festivalu v Sofii cenu poroty

foto: Instagram Hana Třeštíková

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související