Britney Spears je konečně svobodná

Od roku 2008 neměla zpěvačka kontrolu nad svým majetkem.
foto. Sony Music

Po třinácti letech si zpěvačka může oddechnout. Její otec Jamie Spears už nebude spravoval její obchodní ani soukromé záležitosti.

Podle zpěvaččina právního zástupce Mathewa Rosengarta jde o „významné vítězství pro Britney a další krok ke spravedlnosti“. Časopis Variety a web TMZ.com uvedli, že Jamie Spears chce spolupracovat se soudem, aby připravili řádný přechod k novému opatrovníkovi. Ve funkci ho nahradila osobní ošetřovatelka Jodi Montgomery. Na zpěvaččinu stranu se postavili i mnohé známé osobnosti, například Justin Timberlake či Ryan Reynolds.

O tento krok usiluje Britney Spears (39) již několik měsíců. U soudu otce obvinila, že ji nutil brát léky a zakázal jí například svatbu a další dítě. „Toto opatrovnictví mi nadělalo mnohem víc škody než užitku. Zasloužím si mít vlastní život. Už je to třináct let a to stačí. Otec mi nedovolí například ani vybrat si barvu, kterou bude vymalovaná má vlastní kuchyně,“ řekla Spears u soudu. V dokumentech nazvala zpěvačka vztah se svým otcem jako „jedovatý“ a narušující její duševní zdraví, pohodu a schopnost pokračovat ve své mimořádné kariéře.

STOJÍ ZA NÍ FANOUŠCI I SLAVNÉ OSOBNOSTI

Do kauzy se před třemi lety vložila i matka Britney Spears Lynne, která potvrdila, že zpěvaččin otec Jamie souhlasil s ukončením opatrovnictví své dcery. Matka byla na Britney vždy velmi hrdá a obětovala vše, aby se z Britney stala hvězda. Naopak otec měl údajně problémy s alkoholem a musel vyhlásit osobní bankrot. Za správu dceřina majetku si tak Jamie zajistil slušné živobytí. Účtuje si totiž kolem 350 tisíc korun měsíčně, a to už od roku 2008. Soudní jednání k projednání žádosti bylo stanoveno na konec září.

Vlnu pochopení našla zpěvačka nejen i u svých fanoušků, kteří založili hnutí #FreeBritney, ale i u svého bývalého partnera, zpěváka Justina Timberlakea, který ji v červnu podpořil na Twitteru. „Poté, co jsme dnes viděli, bychom tentokrát měli Britney všichni podpořit. Bez ohledu na naši společnou minulost a vše dobré i špatné, co jsme prožili… To, co se nyní děje, opravdu není v pořádku. Žádné ženě by se nemělo bránit v rozhodování o jejím vlastním těle,“ napsal zpěvák s tím, že zpěvačka má jeho plnou podporu. 

Stejné podpory se jí nyní dostalo i od herce Ryana Reynoldse (44), který kvůli ní nechal upravit plakát „Free Guy“ ke svému novému filmu. Na Instagramu proto zveřejni plakát „Free Gal“ jako podporu hnutí #FreeBritney. Kromě změny názvu filmu na plakátu Ryan upravil photoshopem fotku a místo šálku kávy jeho postava drží jasně růžovou vlajku, kterou má právě hnutí #FreeBritney.

KDY BRITNEY VLASTNĚ VYHRAJE?

Britney se proslavila díky singlu Baby One More Time ze stejnojmenného alba z roku 1999, kdy jako první ženská interpretka dosáhla debutovým singlem a deskou na vrchol americké hitparády. Přesně necelých deset let poté se jí, díky závislosti na drogách a alkoholu i přetahování o nezletilé syny s rapperem Kevinem Federlinem, její život otočil vzhůru nohama.

V lednu 2008 byla hospitalizována kvůli psychickému stavu, když ve svém domě držela své syny a odmítla je vydat exmanželovi. Dobrovolně však léčebnu po pár dnech opustila, aby se do ní v únoru zase vrátila. Po nervovém zhroucení si zpěvačka oholila hlavu. Soud poté nařídil nucené opatrovnictví, kterého se ujal její otec Jamie Spears. Ačkoliv opatrovnictví mělo být dočasné, bylo prodlouženo až od roku 2019, kdy se začalo spekulovat, zda její otec skutečně jedná v nejlepším zájmu dcery.

Správy majetku své dcery se Jamie Spears vzdal v dokumentech, které za něj minulý týden u soudu podali právníci. Za vítězství si velké zásluhy může připsat někdejší federální prokurátor Brietny Mathew Rosengartov, který již v minulosti zastupoval v soudních řízeních například Keanu Reevese, Stevena Spielberga nebo Seana Penna. Do kauzy o opatrovnictví se vložil v polovině července, kdy nahradil soudem přiděleného právníka.

„Zhruba od února 2009, rok poté, co byl otec jmenován jejím opatrovníkem, aby se staral o její majetek, mu musela podle soudních dokumentů vyplácet každý měsíc 16 tisíc dolarů. Za dvanáct let dosáhla tato kompenzace 2,4 miilionu dolarů,“ uvedl Forbes letos v červnu. Podle New York Times do jeho kapsy šly i další finanční prostředky, a to část příjmu z turné. To byl také jeden z důvodů, proč jí otec nutil vystupovat.

V soudních dokumentech se sice její otec vzdává opatrovnictví nad obchodními otázkami, není však upřesněno, kdy to přesně nastane. „Pan Spears bude moci odstoupit, ale neexistují žádné naléhavé okolnosti, které by odůvodňovaly okamžité pozastavení,“ stojí prý v prohlášení.

OPORA VE SPORTU A MLADŠÍM MUŽI

Zpěvačka po rozvodu s Kevinem Federlinem neměla štěstí na muže. Pak se v roce 2016 objevil Sam Asghari ve zpěvaččině novém dráždivému klipu k písni Slumber Party. Živočišný Íránec do USA přicestoval před patnácti lety. Jeho hlavní pracovní náplní je osobní fitness trenér. Přestože jejich románku nedával nikdo moc šanci, pro Britney se Sam stal od té doby nejen oporou, ale díky své profesi ji udržuje v dokonalé formě.

Sam má už i vlastní cvičební program a zpěvačka se nijak nestydí část cvičebního plánu ukázat fanouškům na sociálních sítích. „Jsem vděčná za Sama, díky kterému mohu být ve formě. Jsem na něj tak pyšná, že připravil fitness program, který pomůže lidem zůstat fit i během pobytu doma. Páry, které spolu cvičí, spolu také zůstanou.“

Nedávno médii proběhla zpráva, že je Britney údajně zasnoubená. Pokud tedy v brzké době vše kolem opatrovnictví skončí, mohla by si ke svatbě dopřát i miminko. Ke svým synům, které mám z manželství s Kevinem Federlinem (Sean Preston, 15 let a Jayden James) by se vytoužená holčička rozhodně hodila. Navíc letos oslaví Britney 2. prosince čtyřicáté narozeniny. Po zpěvačku by to tak po těžkých dobách mohl být jeden z nejkrásnějších dárků.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související