Pět nejlépe placených hereček světa. Uhodnete, které to jsou?

Velmi nečekané pořadí...
foto: Warner Bros

Jsou krásné, mimořádně úspěšné a vydělávají hromady peněz. Přestože některé z nich neměly štěstí v lásce, v profesním životě se jim rozhodně daří.

Nikoho nepřekvapí, že ty nejúspěšnější ženy filmového plátna najdeme, kde jinde než v Hollywoodu. Sumy, které byť jen za jeden jediný film dostávají, jsou leckdy až nehorázné, ale co naplat, být ve spolku nejlépe placených hereček, se vyplatí. Ovšem, jen tak se do tohoto VIP klubu někdo nedostane. Kdo sem ale určitě patří?

Scarlett Johansson

Žebříčku nejlépe placených hereček kraluje éterická a něžná Scarlett Johansson zcela jednoznačně. V posledních letech se dostala do středu pozornosti nejen díky roli Black Widow v marvelovkách, ale objevila se i v oscarovém dramatu Marriage Story. Právě tento film ji přidal na kreditu popularity. Jen v minulém roce si přičetla na své konto 56 milionů dolarů. Ty se jí určitě budou hodit, jelikož se aktuálně stala i dvojnásobnou maminkou. Těhotenství se jí během pandemie podařilo dokonale utajit, ale před dvěma dny narození syna potvrdil hereččin třetí manžel, jímž je americký komik Colin Jost (39). „Ok, ok, máme dítě. Jeho jméno je Cosmo. Moc ho milujeme,“ uvedl stručně na Instagramu.


Sofia Vergara

Druhé místo patří kolumbijské herečce, kterou na výsluní dostal sitcom Taková moderní rodinka. Ten má více jak 250 epizod a Sofii v poměrně krátké době zařadil mezi nejžádanější ženy Hollywoodu. Neobjevila se však jen na televizní obrazovce, ale i na titulních stánkách předních světových magazínů. Vytvořila i vlastní kolekci džínů a šatů, kterou ženy zbožňují. Zkrátka je to podnikavá žena, která si za loňský rok přišla na 44 milionů dolarů. 


Reese Witherspoon

Před dvaceti lety si diváky získala rolí „pravé blondýnky“ a dodnes se na její popularitě nic nezměnilo. Oblíbené herečce se daří už léta a v poslední době se ubírá seriálovou cestou. Za roli Big Little Lies získala několik ocenění a vydělala si tak mnohem víc než v jakékoli jiné úspěšné filmové produkci. Také ji přibylo ocenění v podobě Oscara, za nejlepší ženskou hereckou roli ve filmu Walk the Line. Mnoho lidí ani netušilo, že je majitelkou producentského studia Hello Sunshine, knižního klubu a módní značky. Na účet ji za loňský rok přibylo neuvěřitelných 35 milionů dolarů.


Nicole Kidman

Čtvrté místo v žebříčku nejlépe placených hereček obsadila fantastická herečka Nicole Kidman. Slávu si získala díky roli ve filmu z roku 1989 Úplné bezvětří. Tomu, že je této dámě 54 let málokdo věří, ale je to tak. Pár kosmetických úprav sice nikdy nepřiznala, ale je fakt, že stále vypadá jako holčička. I proto neustále dostává role mladých maminek. V poslední době zazářila v muzikálové komedii The Prom a historickém dramatu The Northman. Aktuálně pracuje na připravovaném životopisném, dramatickém filmu Being the Ricardos. Za loňský rok si vydělala 34 miliónů dolarů.


Jennifer Aniston

Sladká Rachel ze seriálu Přátelé, herečka Jennifer Aniston opravdu nestárne a vypadá božsky. Toho si všímají i producenti, kteří ji stále nabízejí více a více rolí a herečka nemá nouzi o práci. Mezi snímky, ve kterých v poslední době zazářila jsou Den Matek, Vánoční party, The Yellow Birds, Murder Mystery a ikonický F.R.I.E.N.D.S: The Reunion. Jen vloni vydělala 28 miliónů dolarů.


 

Oblíbení přátelé opět spolu. Po 17 letech hlavně vzpomínají…

Friends Přátelé
foto: NBC

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související