Pět slavných oholených vousáčů. Jsou víc sexy s vousy nebo bez?

Kdo je přitažlivější? Jason Momoa, Jared Leto, Hugh Jackman, George Clooney nebo Jamie Dornan?
foto: Instagram / archiv redakce

Krasavci, co mají styl… Ovšem ne každému z nich právě vousy sluší. Nebo ano?

Patříte mezi ženy, kterým se z mužů s plnovousem podlamují nohy nebo jste naopak vyznavačky jemných a hladkých tváří? Ať tak či tak, vousy jsou odjakživa známkou mužnosti. Ovšem ne každému chlapovi sluší. Nebo ano? Mrkněte na pět slavných krasavců a posuďte. A dost možná najdete inspiraci i proto svého.


Jason Momoa (41)

Jeden z nejslavnějších vousáčů Hollywoodu herec, model, režisér i producent Joseph Jason Namakaeha Momoa, se nejvíc proslavil svojí rolí khala Droga v seriálu Hra o trůny. Ale pamatovat si ho můžete i jako Ronona Dexe ze seriálu Hvězdná brána: Atlantida nebo jako Jason Ioane z Pobřežní hlídky. Narodil se na Havaji jako jediné dítě fotografky Coni a malíře Josepha Momoi. Vyrůstal ale jen s matkou v Norwalu v Iowě. Začínal jako model, v televizi debutoval v show Baywatch: HAWAII, poté se objevil ve filmu JOHNSON FAMILY VACATION. Se svou ženou, herečkou Lisou Bonet má dvě děti.

Přestože vypadá jako drsňák, srdce má na pravém místě. V roce 2007 si mimo oholení nechal ostříhat i husté vlasy, aby se zbavit bolesti hlavy. Ovšem poprvé se prý Momoa oholil mnohem dříve, a to, když chtěl upozornit na nehospodárné plasty na jedno použití. Chlap, jak má být. S vousy i bez.


Jared Leto (49)

V roce 1994 se proslavil seriálem Tak tohle je můj život, kde hrál po boku Claire DanesNa stříbrném plátně debutoval v roce 1995 ve snímku Co si ušít do výbavy, kde hrála i krásná Winona Ryder. Po boku Angeliny Jolie se objevil ve filmu Narušení, s Bradem Pittem a Edwardem Nortonem pak hrál ve filmu Klub rváčů. Následovalo Requiem za sen, Americké psycho, thriller Úkryt, historický velkofilm Alexander Veliký, Obchodník se smrtí, Zavraždění Johna Lennona a role Marka Chapmana, kvůli které přibral 30 kilo. V roce 2013 ve filmu Klub poslední naděje, exceloval v roli Rayona natolik, že si za ni odnesl Zlatý Glóbus i Oscara za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli. Následoval Joker v Suicide Squad s Willem Smithem, Margot Robbie a Carou Delevingne, Blade Runner 2049 či The Outsider na Netflixu.

Jared je nejen herec, zpěvák, skladatel, kytarista, režisér a módní ikona, ale rozhodně je to muž mnoha tváří s vousy i bez… Postupem času mu vousy rostly s jeho hvězdným úspěchem a zarostlá brada mu modle našeho názoru dost moc sluší. Rozhodně mu přidala na mužnosti.


Hugh Jackman (52)


Australský herec, producent, zpěvák i tanečník. To je fešák Hugh Michael Jackman. Mezinárodní uznání získal díky rolím v akčních, historických a romantických filmech. Proslul rolí Wolverina v sérii X-Men, blýsknul se i ve filmech Kate a Leopold, Van Helsing, Dokonalý trik, Austrálie, Ocelová pěst či Největší showman. Jeho projev si oblíbili i producenti slavných pořadů, proto často moderuje předávání cen Tony či Oscary.

Jackman je muž, který okouzluje ženy mnoha generací. Co se týče nás v redakci, kde převládá ženský názor, hustý porost na bradě není to, co bychom u něj zrovna kvitovaly. Ale s neupraveným strništěm, to už je jiná písnička….


George Clooney (59)

Muž, který se uměl narodit. Je totiž synem slavného televizního moderátora Nicka Clooneyho a synovcem zpěvačky Rosemary Clooney a herce Josého Ferrera. Do vínku tak Georgemu Timotymu Clooneymu bylo naděleno talentu do sytosti. Není tedy divu, že jeho herecké i producentské výkony mu vynesly tři Zlaté glóby a dva Oscary (Nejlepší vedlejší role ve filmu Syriana a druhý za spoluproducentskou činnost s Benem Affleckem k filmu Argo). V historii Cen akademie představuje jediného umělce, který byl nominován v šesti různých kategoriích.

George Clooney je přesně ten typ, který může mít na hlavě, bradě i těle cokoli a bude neodolatelný. Je to chlap, který s věkem opravdu zraje jako víno. Ale neláme jen srdce fanynek. Je i známým aktivistou, mírovým poslem Organizace spojených národů, spoluzakladatelem fondů na podporu obětem různých teroristických útoků či přírodních katastrof. Což mu uznáváme na atraktivitě neubírá, právě naopak. Možná právě proto byl několikrát zařazen do žebříčku nejvíce sexy hvězd všech dob. V roce 2005 tento žebříček v časopise Forbes dokonce vyhrál. Ale když se na sklonku roku objevil ve svém posledním filmu The Midnight Sky (Půlnoční nebe)  dokonale zarostlý a prakticky k nepoznání, dost překvapil. Bez vousů nebo jen s upraveným strništěm vypadá o dost líp.


Jamie Dornan (38)

Původně se živil jako model a pracoval pro značky Calvin Klein, Dior či Armani. Deník The New York Times ho dokonce nazval „Zlatým torzem“. Jeho herecká kariéra začala v roce 2006, kdy se objevil jako Axel von Fersen ve filmu Marie Antoinetta. Zlom v jeho kariéře přišel v roce 2013, kdy začal natáčet coby neodolatelný sexuchtivý Christian Grey film Padesát odstínů šedi. Před natočením druhého pokračování Padesát odstínů temnoty ztvárnil doktora Allana Pascala ve filmu Devátý život Louise Draxe a dostal i roli Jana Kubiše v britsko-českém koprodukčním filmu Anthropoid. V roce 2018 pak natočil ještě třetí díl erotické trilogie Padesát odstínů svobody.


Je zřejmé, že rozhodně producenti neudělali špatně, když Jamieho nechali hrál v erotické trilogii jako Christiana Graye bez vousů. Oholený vydává jednoznačně přitažlivěji. S plnovousem budí dojem spíše dřevorubce než elegána. S naším názorem jistě souhlasí i časopis People, který ho v listopadu 2014, jako oholeného, vyhlásil třetím nejvíce sexy žijícím mužem.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související