Dárek na Valentýna? Knížky pro každého, koho máte rádi…

foto: Unsplash

Blíží se svátek lásky a přátelství, proto neváhejte a udělejte svým blízkým radost. A co potěší víc než dobře vybraná kniha. Lepší dárek nenajdete.

Dárek pro něj

Podzemí: Cesta hlubinami času, Mladá fronta, 299 Kč
Fascinující výprava do nitra planety i lidské duše s oceňovaným autorem knih o přírodě. Vydejte se hledat odpovědi na odvěké otázky existence i současné problémy tam, kde se skutečně skrývají: pod povrch. Náš vztah k temnotě rozjasní pohřební komory z doby bronzové, tajemství grónských ledovců, komplikované sítě stromových kořenů i místo, kde bude po 100 000 let skladován jaderný odpad. Během této úžasné cesty do záhadných prostor mýtů, literatury i krajiny se dozvíte překvapivá fakta o všem, co je pohřbené – v hlubinách Země i lidské mysli. Získaná ocenění: N.Y.Times- 100 Notable Books of the Year, 2019,Wainwright Golden Beer Book Prize, 2019,Guardian 100 Best Books of the 21st Cent, 2019,

foto: Albatros Media

Balzamovač, Alison Belshamová, Kniha Zlín, 499 Kč
Bizarní vraždy. Prastarý kult. Strach, co svírá město. V brightonském Přírodovědném muzeu je nalezeno čerstvě mumifikované tělo. Když se spolu s kryptickými zprávami začnou objevovat egyptské pohřební nádoby a v nich části těla, má detektiv Francis Sullivan jasno – jde o práci sériového vraha. V ohrožení se navíc ocitá i Francisova exmilenka, tatérka Marni, která čelí obvinění z vraždy. Rozpolcený vyšetřovatel musí svést boj s vlastními démony i s časem, aby odhalil šíleného balzamovače dřív, než bude pozdě.


Prázdniny v Česku, Ladislav Zibura, Kniha Zlín, 449 Kč
„Výlet za vším, co jste o Česku nevěděli
.“ Za dobrodružstvím není třeba létat přes půl světa! Stačí procestovat rodný kraj a dobře se dívat. Vydejte se s Ladislavem Ziburou na dvouměsíční jízdu po českých luzích a hájích a připomeňte si, v jak rozmanité a krásné zemi žijeme. Těšit se můžete na cestu plnou zajímavostí, při které se zasmějete nad příběhy svérázných lidí a načerpáte tipy na výlet. Tak přisedněte do roztomilého bílého autíčka a pevně se připoutejte! Váš řidič je začátečník.

foto: Albatros Media

Horkou jehlou, Rudolf Havlík, Motto, 399 Kč
Báječné dobrodružství v šíleném světě. Dávám věci do pořádku. To je moje práce. Hasím průšvihy pro textilní korporace na druhé straně světa. V Indii, Číně nebo Bangladéši. Viděl jsem bouřky nad Himálajem a svítání na ostrově, co není na mapě. Potkávám lidi, které nikdo nezná, a vídám věci, které bychom měli znát, ale nechceme. Někdy mi jde o krk a jindy mi do klína spadnou všechny krásy světa. Řekl bych vám, abyste se připoutali, ale tahle jízda je bez pásů. Tak se mě držte.


Rozhodni se být zdráv, Jan Vojáček, Cpress, 399 Kč
Nehaste příznaky – pochopte příčiny! Pokračování bestselleru Umění být zdráv.“ Rozhodnout se je prvním krokem na vědomé cestě ke zdraví. Naslouchat vlastnímu tělu však nemusí být tak snadné. Které techniky pomáhají zlepšit naše životní nastavení? Jak prohlédnout iluze, které si vytváříme o světě? Jan Vojáček hledá odpovědi spolu s osobnostmi, kterých si váží a které mají k tématu zdraví co říct. Oblíbený funkční lékař v praktických návodech ukazuje, jak najít odvahu k životu v radosti a lásce – a inspirovat se může skutečně každý.

foto: Albatros Media

Život na uzdě, Marian Jelínek, Vyšehrad, 349 Kč
Poznávat svět kolem nestačí: musíme poznat i sami sebe. Žijeme v éře paradoxů: zatímco společnost bohatne, my lidé nejsme šťastnější. Psychických problémů přibývá a mnozí z nás hledají úlevu tam, kde není. Co se to s námi vlastně děje? Jak z tohoto začarovaného kruhu ven? Mentální kouč Marian Jelínek v rozhovoru s novinářkou Renatou Červenkovou vysvětluje nečekané souvislosti a naznačuje, v čem se můžeme zlepšit či změnit, abychom byli spokojenější s vlastním životem.


Manželský sex, Jeff Kornbluth, Domino, 49 Kč
Únik z nudy manželského sexu může nabýt rozličných podob. Málokterá z nich se ale obejde bez následků…“ David Greenfield je rozvodový právník. Za léta praxe vyslechl mnoho intimních příběhů, které provázejí rozpadlá manželství. On sám je velmi spokojený: svou ženu Blair si vzal před dvaceti lety a nikdy toho nelitoval. I on je však vystaven pokušení. Nechce se dopustit nevěry, ví, kam může vést. Ale kdyby se přidala Blair, už by to nebyla nevěra. Chvíle strávené ve třech by mohly být oživením rutiny manželského sexu. Nikomu neublíží, když si splní svou sexuální fantazii. Anebo se David mýlí?

foto: Albatros Media

Adamův návrat, Mužská iniciace, Richard Rohr, Vyšehrad, 249 Kč
Iniciační praktiky rozvíjející a prohlubující mužskou spiritualitu. Západní společnost má pro muže množství lákadel: peníze, moc, společenskou prestiž, vzdělání, sex – to vše vydává za cíl existence. Přesto právě dnes je pro řadu mužů čím dál tím bolestnější nedostatek opravdového smyslu života a pocit nenaplnění. Tradičním prostředkem sebenalezení, který se rozvinul u mnoha různých kultur, jsou iniciační rituály.


Dárek pro ni

Tajemství, Radka Třeštíková, Motto, 449 Kč
„Všichni občas potřebujeme někoho, kdo nás zachrání
.“ Napínavé vyprávění o lidech v horách a horách mezi nimi, které už nejde obejít, ale dá se z nich spadnout a dá se v nich ztratit. Stejně jako v té šílené spoustě tajemství, co si v sobě pečlivě střeží dospělí i děti. Budete se modlit, aby vám aspoň někdo z nich něco prozradil. A aby si řekl o pomoc hlasitěji než úplným tichem. Všichni občas potřebujeme někoho, kdo nás zachrání.

foto: Albatros Media

Milý Bene, Halina Pawlowská, Motto, 299 Kč
Když v lidech láska dřímá, tak je to príma. Milý Bene… tak začínají všechny příběhy, pocity a vzpomínky, které si autorka vyměňuje s bratrem své první lásky. Z očí do očí by si toho určitě tolik neřekli, ale dopisy unesou intimní tajemství, trapasy, kritiku a také v nich lze vyjádřit touhy a naděje, že i když člověk stárne, nic se neděje! Existuje totiž i láska na tisící pohled, protože láska se nedá omezovat ničím. Rozhodně ne kontinenty, vlastními i cizími dětmi, a už vůbec ne věkem!


Sexy dorty, Josef Maršálek, XYZ, 499 Kč
Originální chutě a výjimečná podívaná ve smyslném provedení mistra cukráře.“ Jestli v cukrařině existuje královská disciplína, pak jsou to dorty! A když se do jejich přípravy pustíme společně, upečeme nejedno umělecké dílo. Kouzlo těch nejlepších dortů totiž spočívá v tom, že lahodí nejen chuťovým pohárkům, ale také oku. Proto vám autor prozradí své největší vychytávky, díky kterým budou vaše sladké výtvory prostě neodolatelné. A to se hodí vždycky – u příležitosti svátků, narozenin, přátelských setkání i jen tak, pro radost ze života!

foto: Albatros Media

Margit Slimáková: Osobní receptář pro zdraví a pohodu, Bizbooks, 499 Kč
Rovnováhu máte na dosah. Pokračování bestselleru Velmi osobní kniha o zdraví. Chcete být ve skvělé formě, cítit se dobře a udržet si doma pohodu? Dosáhnout toho není žádná věda. Stačí mít chuť a informace nezatížené zájmy výrobců a prodejců. Autorka je přináší ve své druhé knize, která je opět velmi osobní. A co všechno se v ní dozvíte? Třeba kdy a co jíst, jak předcházet nemocem nebo jak odolávat diktátu módy a zůstat sám sebou. Za každým doporučením je její vlastní zkušenost. Využijte ji pro své zdraví, pohodu a spokojenost!


Padesát odstínů šedi: Fifty Shades of Grey – filmové vydání, E L James, XYZ, 299 Kč
„Strhující erotický román o temných touhách v každém z nás…“ Když se dvaadvacetiletá studentka literatury Anastasia vydává na pohovor s mladým podnikatelem Christianem Greyem, netuší, že potká muže, který jí změní život i hodnoty. Christian je pohledný, chytrý a… tajemný. Naivní a nevinná Anastasia si začíná uvědomovat, že přes jeho skrývaná tajemství jím začíná být úplně posedlá. Ale ani Christian není vůči její kráse, šarmu a charakteru imunní a připouští, že on po ní také touží – ovšem za vlastních, specifických podmínek…

foto: Albatros Media

Lauren Conrad, Malé sladké lži, L. A. Candy, CooBoo, 249 Kč
Staly se hvězdami reality show. Jak jim to změnilo život?“ Jane Robertsová byla dlouho docela obyčejná holka. Dokud se nepřestěhovala se svou nejlepší kamarádkou do L. A., kde se staly hvězdami reality show. Nakupování, večírky, nový byt, sexy kluci, všechno je náhle k dispozici. Jane se ale brzy přesvědčí, že sláva nemusí být tak sladká, jak se na první pohled zdálo…


Sexy strategie, pro ženy se smyslem pro humor, Sylva Lauerová, Mladá fronta, 299 Kč
Sex\ strategie s nadsázkou a humorem odkrývá i ta nejtajnější zákoutí ženského světa.“ Seznamuje nás s názory a přáními současné moderní ženy, představuje pilíře novodobých namlouvacích taktik a doporučuje celou řádku rafinovaných triků, které vedou k srdci „toho pravého“, nebo pomohou pečovat o kvalitní dlouhodobý vztah. Sexy strategie je určena všem věkovým kategoriím, najdete v ní atraktivní témata od problémů současné „Singl ženy“, přes sexuální idoly náctiletých, až po zpochybnění mýtu asexuálního stáří.

foto: Albatros Media

Sex, víno a cigarety, Petra Zhřívalová, XYZ, 289 Kč
Román o hledání hranic mezi citem, sexem, závislostí a vlastním životem.“ Leona studuje třetí ročník antropologie v Praze a vypadá to, že kromě studia, pro ni není nic důležité. Dokud nepotká Vlada. S ním se naučí dotýkat se hranic svých možností jak v oblasti citů, tak i sexu, ale s postupujícím časem začíná tápat v tom, co je ještě možné ve jménu osudového vztahu snést…


Dárek pro děti

Teribear, Alena Mornštajnová, Albatros, 369 Kč
„Vyprávění, které pomáhá. Od jedné z nejoblíbenějších autorek současnosti.“ Teribear je méďa hrdina a také maskot Nadace Terezy Maxové už dlouhé roky, ale teprve nyní ožívá v příbězích Aleny Mornštajnové. Během svých napínavých dobrodružství navštíví zoologickou zahradu, les nebo třeba cirkus. S kým se při tom seznámí? A podaří se mu najít domov? Ilustrované vyprávění o přátelství, odvaze a odhodlání ukáže rodičům i dětem, že ke štěstí může dojít, doskákat nebo dojet na koloběžce úplně každý. Ať už je živý, nebo plyšový.

foto: Albatros Media

Malý princ, Antoine de Saint-Exupéry, Albatros, 249 Kč
To důležité vidíme srdcem! S Malým princem se v africké poušti setkává opuštěný letec, autor této stále velmi moderní pohádky. Zatímco se pokouší opravit havarovaný stroj, povídají si o všeličem. O tajemství podivuhodné pouti Malého prince, o dobru a zlu, o přátelství a kráse, o pravém štěstí, o odpovědnosti za ty, které máme rádi. A vůbec nezáleží na tom, odkud pocházíme: Malý princ pocházel z tak malinké planetky, že si to možná ani neumíme představit. Ale věděl, že je třeba chránit květinu, kterou vypěstoval, a že mu to přineslo radost.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související