Dornan, Tyler, Kutcher, Diaz: Kariéru začali v modelingu…

Známé tváře, které nejprve prorazili v reklamních kampaních.
foto: Instagram Jamie Dornan, Liv Tyler, Ashton Kutcher, Cameron Diaz

Jsou úspěšní a bohatí. Přesto jejich cesta do Hollywoodu nebyla přímočará. Vstupenkou mezi slavné se pro ně stala fotogenická tvář a hezké tělo. Bez talentu by ale neprorazili…

Co spojuje čtveřici herců, které dobře znáte z pláten kin? Překvapivě modeling. Možná to o nich netušíte, ale jejich cesta ke slávě vedla přes úspěch v reklamních kampaních předních světových značek.

Cameron Diaz (47)

Bylo jí šestnáct, když ji oslovil agent a Cameron podepsala smlouvu s Elite Models Management. Její kariéra modelky odstartovala lukrativní kampaní pro Calvina Kleina a následně pak pro Levi’s či Coca-Colu. V roce 1990 se dostala na červencovou obálku časopisu Seventeen, což byl pro tehdy neznámou modelku velký úspěch.

foto: Instagram Cameron Diaz

V devatenácti nafotila módní story spodního prádla s fotografem Johnem Rutterem, který se pak rozhodl fotografie a videa prodat bulváru za 3,5 milionu USD. Cameron ho zažalovala. V roce 2004 se na ruském webu objevilo intimní video s názvem „She’s No Angel“, které herečku dost poškodilo. Ačkoli Rutter popřel, že by s tím měl cokoli společného, byl obviněn a následně na tři roky uvězněn.

foto: Instagram Cameron Diaz

Když bylo Cameron jednadvacet let, agentura ji přihlásila na casting do filmu Maska. Před tím, ale musela absolvovat několik hereckých kurzů, ale nakonec si ji producenti vybrali. Cesta ke slávě se pro tuhle sympatickou krásku otevřela dokořán.

Ashton Kutcher (42)

V roce 1997 ho objevil agent, který mu zařídil účast na modelingové soutěži Fresh Faces of Iowa. Tu vyhrál, stejně jako další soutěž Muž roku, která se odehrávala v obchodním centru, kde poprvé odhalil svůj pověstný „pekáč buchet“. Dráha modela mu otevřela hodně příležitostí. Vydělával tolik, že se rozhodl odejít z univerzity a přestěhoval se do New Yorku.

Jeho celé jméno zní Christopher Ashton Kutcher, ovšem agentura, kde pracoval jako model, jednoho Christophera už zastupovala, tak se první části svého jména rozhodl vzdát. Nejvíce vyhledávaným modelem byl v kampaních na spodní prádlo Calvin Klein, Joe Boxer a Abercrombie & Fitch.

foto: Instagram Aston Kutcher

Mnohokrát se prošel po mole i pro módní značku Versace. Ačkoli se časem stal hercem, k modelingu se vrátil v roce 2008, kdy propagoval značku Pepe Jeans či v roce 2011, kdy předváděl pro značku Colucci v Brazílii.

Liv Tyler (43)

Modelingu se začala věnovat už ve čtrnácti letech, když se se svou matkou, bývalou Playmate Bebe Buell, přestěhovala do New Yorku. A právě tady se seznámila s modelkou Pavlínou Pořízkovou, která ji přemluvila, aby začala pracovat jako modelka. Okamžitě se stala ikonou tehdejší doby a objevila se na titulových stránkách prestižních magazínů, jako Seventeen, Interview či Mirabella.

V šestnácti letech si poprvé zahrála ve videoklipu k písni Aerosmith „Crazy“, po boku Alicie Silverstone. Tvůrci videoklipu si Liv všimli v reklamě na kosmetické produkty Pantene. Do role odvážné školačky ji obsadili, aniž by tušili, že jejím otcem je samotný zpěvák kapely Steven Tyler.

Přestože se díky jejímu nespornému půvabu nabídky na prestižní focení jen hrnuly, (nevyhnuly se jí ani takové značky jako Armani či Givenchy) tato profese ji nenaplňovala. A tak zaměřila svou pozornost výhradně na herectví.

Jamie Dornan (37)

Než se stal slavným hercem díky sérii filmů o Padesáti odstínech šedi, slavil Jamie Dornan velké úspěchy jako model.

foto: Instagram Jamie Dornan

Jamieho sestra ho přesvědčila, aby se přihlásil do první reality show The show, Channel 4’s ‚Model Behaviour‘. Konkurz vyhrál a opustil Teesside University v Middlesbrough v severním Yorkshiru. Cesta ke slávě se otevřela.

foto: Instagram Jamie Dornan

Přestěhoval se do Londýna a krátce na to se blýsknul v kampaních po boku takových modelek jako je Kate Moss či Eva Mendes.

foto: Instagram Jamie Dornan

Díky své sexy vypracované postavě a velmi fotogenické tváří se rychle stal oblíbencem módních značek Calvin Klein, Abercrombie a Fitch, FCUK, Hugo Boss či Dior.

foto: Instagram Jamie Dornan

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související