Došly vám nápady, kam vyrazit o Velikonocích? Tady jsou…

foto: Pixabay

Nechce se vám sedět doma a přemýšlíte, kam na výlet? Neváhejte, každý kout naší země je totiž nádherný a stojí za návštěvu. Krásných míst je tolik! Tak proč je nenavštívit právě teď o Velikonocích.

Hurá na „Matějskou“

Kdo by neznal vyhlášenou pražskou Matějskou pouť v holešovickém areálu Výstaviště. Letošní ročník se koná už po 427.! Čeká na vás přes sto atrakcí, klasické pouťové dobrůtky i tradiční zábava. Tak na co si letos troufnete?

Velikonoční túra

Zámek Dačice, Lešná, Opočno, Kozel, Hrádek u Nechanic, hrad Karlštejn, Okoř, Bítov, rozhledna Šelemberk či pevnost Josefov a další. Co krásnějšího můžeme udělat, než se vydat za historií naší země. Mnohé památky mají o Velikonocích připravené speciální programy a byla by škoda je minout.

Trochu adrenalinu

Lanový park MonkeyParku v Harrachově nabízí 29 překážek. Na stromech jsou připevněny mezi jednotlivými překážkami speciální „základny“, na nichž si můžete odpočinout. Navštívit lze i oblíbenou Stezku korunami stromů Lipno, kde si uděláte krásnou procházku lesem nebo se necháte z centrálního parkoviště vyvézt Stezkabusem. Dolů je pak nejlepší si půjčit koloběžku a užít si téměř čtyřkilometrovou lehce adrenalinovou jízdu zpět. Skvělou podívanou je také návštěva Farmaparku Soběhrdy. Pro děti jsou tu připraveny farma džípy, plovoucí kruhy, tubingová dráha, velké trampolíny, klouzačky, houpačky, prolézačky, vodní hrátky, vláček, lanové centrum, vyhlídková věž u klokanů, dětské traktůrky a bagříky, kryté vyhřívané hřiště a mnoho dalšího.

Vydejte se za zvířaty

Udělejte si s celou rodinou příjemný výlet, a to do ZOO. Například ve Zlíně je vážně co obdivovat. Do venkovních expozic se vracejí teplomilná zvířata a u klokanů uvidíte hned 15 mláďat. Pražská Zoologická zahrada na Velikonoční pondělí chystá „velikonoční výslužku“ v podobě speciálního jarního obohacení a zpestření prostředí a života živočichů v lidské péči. Buďte u toho a zjistěte mnoho zajímavostí ze života jednotlivých zvířecích „koledníků“. Také v ZOO Brno to bude o Velikonocích opravdu pestré. Pro rodiče s dětmi tu připravili kreativní dílničky nebo zábavnou stezku. Velikonoční pondělí bude patřit hledání vajíček ( v areálu zahrady jich schovali 1000 a kdo aspoň jedno z nich přinese, dostane odměnu) nebo ukázce stříhání ovcí. 

Velikonoční trhy

Široká nabídka tradičního velikonočního zboží – ručně malované kraslice, velikonoční zajíčci a kuřátka, pomlázky, velikonoční pečivo – mazance, jidáše, beránci, velikonoční dekorace, svíčky i hudební zábavný program pro děti i dospělé. To vše na vás čeká na tradičních velikonočních trzích. Kam se na ně vydat?

Praha

 • Velikonoční trhy na Staroměstském náměstí
  Datum: do 24. 4. 2022 / Otevírací doba: 10:00 – 22:00
 • Velikonoční trhy na náměstí Republiky
  Datum: do 24.4. 2022 / Otevírací doba: 10:00 – 22:00
 • České velikonoční trhy na Náměstí Míru
  Datum: do 18.4. 2022 / Otevírací doba: 10:00 – 19:00
 • Velikonoční trhy na Pražském hradě
  Datum: do 2.5. 2022 / Otevírací doba: 9:00 – 18:00 (v pátky a o víkendech do 19:00) 

Karlovy Vary

 • Smetanovy sady a třída T.G.M.
 • Datum: do 18.4. 2022 / Otevírací doba: 10:00 – 18:00 

Plzeň

 • Náměstí Republiky
 • Datum: do 18.4. 2022 / Otevírací doba: 9:00 – 18:00 

Muzeum s nádechem minulosti

Lidové tradice spojené s půstem a Velikonocemi představí i Muzeum lidových staveb v Kouřimi. Čeká tu na vás atmosféra postní doby a zvyky, které se pojí s jednotlivými postními nedělemi, s tradicemi Svatého týdne i s tradicemi ze sousedního Německa. Akce trvá až do 24. 4. 2022. Velikonoční hru si pro své návštěvníky připravilo i Muzeum Karla Zemana. Při Pravěkých Velikonocích budou malí návštěvníci hledat ukrytá dinosauří vejce. Ulovená vajíčka v sobě budou skrývat kódy k dárkům pro malé dobrodruhy.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související