Festival v Cannes: Leonardo DiCaprio je stále v kurzu. Fanynky z jeho přítomnosti šílely

foto: Netflix

Leonardo DiCaprio spolu se svým hereckým kolegou Robertem De Niro prezentují na festivalu film Martina Scorseseho The Killers of the Flower Moon. Na červeném koberci je přivítaly fanynky všech generací velkolepými ovacemi.

Přestože za necelé dva roky hollywoodský idol Leonardo DiCaprio oslaví padesátku, stále se kolem něj točí dívky o desítky let mladší. Na letošní filmový festival do Cannes vyrazil v rámci promování snímku Killers of the Moon. A davy přihlížejících dívek i žen doslova šílely.

Tajemné krásky a proslulý „Leosyndrom“

Po premiéře jeho posledního filmu vyrazil herec do hotelu Martinez, kde se konala velkolepá párty Chopard, kterou pořádá magazín Vogue. A nebyl by to právě Leo, kdyby se v nenápadném převleku z této akce nevytratil v dámském doprovodu. Nešlo však o žádnou neznámou krásku, ale hned o dvě mladé ženy. Britskou modelku s indickými kořeny Neelam Gill a indickou podnikatelku Natashu Poonawalla.

Přítomnost slavného herce jim podle svědků dělala velmi dobře a i samotný herec neskrýval nadšení z této milé společnosti. Zda šlo pouze o přátelské setkání v odlehlém soukromí či si herec troufnul na něco víc, to už ví jen oni.

O DiCapriovi se všeobecně ví, že mu byl do vínku nadělen tzv. „Leosyndrom“. V překladu to znamená, že žádná z jeho oficiálních partnerek není starší 25 let. Přestože už dávno není tím klukem z Titaniku, jeho obdivovatelkám to nevadí. Možná naopak si na něm cení jeho čím dál větší vyzrálost.

Jak šel čas s Leem

DiCaprio začal svou kariéru už ve 14 letech. Průlom přišel v roce 1993 s rolí v celovečerní filmové adaptaci autobiografického dramatu Tobiase Wolffa v režii Michaela Caton-Jonese Dospívání po americku. Ještě v témže roce byl obsazený do jedné z hlavních rolí ve filmu Lasse Hallströma Co žere Gilberta Grapea a za své ztvárnění mentálně postiženého mladíka získal své první nominace na Oscara a Zlatý glóbus. Dále získal cenu National Board of Review za nejlepší vedlejší roli a za svůj výkon ve filmu cenu New Generation udělovanou Asociací filmových kritiků Los Angeles.

V roce 1995 si zahrál hlavní role ve třech velmi odlišných filmech. Westernem Sama Raimiho Rychlejší než smrt si vysloužil velké uznání, stejně tak i za výkon v roli narkomana Jima Carrolla v hrůzném dramatu Rváčův deník. A za ztvárnění narušeného sexuálně nevázaného básníka Arthura Rimbauda ve filmu Agnieszky Hollandové Úplné zatmění.

V následujícím roce si zahrál hlavní roli v dramatu Romeo a Julie, za kterou získal na Berlínském mezinárodním filmovém festivalu cenu za nejlepší herecký výkon. Za film Marvinův pokoj obdržel nominaci na cenu Sdružení filmových a televizních herců (SAG) za vynikající herecký výkon. V roce 1997 přišel kasovní trhák Titanic, za který byl nominován na cenu Zlatý glóbus. Stejnou nominaci získal i za roli ve filmu Quentina Tarantina Nespoutaný Django. Za hlavní roli ve filmu J. Edgar získal cenu Zlatý glóbus a nominace na Cenu kritiků a cenu Sdružení filmových a televizních herců (SAG).Konečně Oscar, možná bude i druhý

V roce 2007 byl nominován na Oscara za výkon v dramatu Edwarda Zwicka Krvavý diamant, za který také obdržel Zlatý glóbus, Cenu kritiků a nominaci na cenu Sdružení filmových a televizních herců (SAG). V témže roce získal Zlatý glóbus, cenu BAFTA, Cenu kritiků a nominace na cenu Sdružení filmových a televizních herců (SAG) za svou roli ve Scorseseho filmu Skrytá identita. Svého prvního Oscara nakonec získal v roce 2016 za film Revenant.

Jeho poslední film Killers of the Flower Moon dnes po premiérovém promítání sklidil velmi pozitivní ohlasy v podobě devítiminutové ovace vestoje od publika a následně pak i od kritiků. Podle mnohých jde o nejlepší výkon hercovy kariéry. Samotný DiCaprio neskrýval slzy dojetí. My se na film můžeme těšit v českých kinech od 19. října letošního roku.

Milovník životního prostředí a organizace

Di Caprio se věnuje ochraně životního prostředí v celosvětovém měřítku a produkuje kreativní projekty pod hlavičkou Appian Way, jako například dokumentární film 11. hodina, po kterém byly zahájeny četné kampaně upozorňující veřejnost na tuto problematiku, a byla založena Nadace Leonarda DiCapria. Herec je také členem výborů ve Světovém fondu na ochranu přírody, Radě pro ochranu přírodních zdrojů a Mezinárodním fondu na ochranu zvířat.

Dále jeho společnost produkovala již dříve zmíněné filmy Prokletý ostrov a Letec, dále filmy Dny zradyČervená Karkulka, OrphanVeřejní nepřátelé nebo filmy Out of the Furnace s Christianem Balem a Woody Harrelsonem v hlavních rolích a Na hraně s Justinem Timberlakem a Benem Affleckem.

zdroj: Wikipedie.cz, Festival-cannes.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související