Film Menu je poctivá chuťovka od šíleného šéfkuchaře

foto: Totalfilm

V novém filmu Menu s Anyou Taylor-Joy v hlavní roli uvidíte Ralpha Fiennese. Ztvární šéfkuchaře v honosné ostrovní restauraci, kam se hlavní hrdinka vydává se svým přítelem v podání Nicholase Houlta na večeři. Místní šéfkuchař ale do meníčka zařadí několik šokujících překvapení.

Doslova poctivě připravená chuťovka. Tak by se dal nazvat film Menu, který divákovi dopřeje zábavu, napětí a jistou satiru. Režisér Mark Mylod na filmové plátno vnesl tak trochu jiný horor. Hlavní hrdinové Ralph Fiennes a Anya Taylor-Joy podali doslova excelentní výkony. Film jako celek má hlavu a patu, proto je třeba si ho vychutnat hezky celý – od předkrmu po dezert.

Degustace začíná

Margot (Anya Taylor-Joy) a Tyler (Nicolas Hoult) se vydávají na rande na pobřežní ostrov v severozápadním Pacifiku. Mají zde povečeřet v luxusní restauraci Hawthorn. Vařit zde má samotářský, ale celosvětově proslulý šéfkuchař Julian Slowik (Ralph Fiennes) opulentní degustační menu.

Mezi pozvanými hosty jsou tři alkoholem opojení zaměstnanci technologické firmy Bryce (Rob Yang), Soren (Arturo Castro) a Dave (Mark St. Cyr Bryce), starší bohatý pár a stálí klienti Anne a Richard (Judith Lightová a Reed Briney). A ještě renomovaná kritička restaurací Lillian Blomová (Janet McTeerová) se slabošským šéfredaktorem časopisu Tedem (Paul Adelstein) a slavná filmová hvězda středního věku (John Leguizamo) se svou asistentkou Felicity (Aimee Carrerová).

Strávníky obsluhuje dokonale oblečený personál v čele s generálkou Elsou (Hong Chauová). Během večeře začíná houstnout atmosféra, jak dochází k odhalování tajemství jednotlivých hostů a šéfkuchař Slowik servíruje jeden nečekaný chod za druhým. S přibývajícími dramatickými a násilnými událostmi Slowik hosty čím dál tím víc znervózňuje, jelikož je stále patrnější, že jeho propracované menu má vyústit v pořádně šokující finále.

Režisér opět nezklamal

Režisér Mark Mylod má za sebou poměrně zajímavou zejména seriálovou režijní kariéru, (Boj o moc, Hra o trůny, Aféra, Bylo – nebylo, Vincentův svět, Shameless) takže se zdá, že filmovou látku má pokaždé velmi dobře pod kontrolou a svým posledním filmem Menu opět dokázal příjemně překvapit. Film Menu vstupuje do kin ve čtvrtek 17. listopadu.Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související