Hvězdou letošní znělky je Benicio del Toro

foto: Netflix / Reptile

Hlavním protagonistou nové znělky karlovarského festivalu je herec a producent, držitel Oscara Benicio del Toro. Ten v roce 2022 dostal Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary. Znělka se premiérově uvede na zahájení karlovarského festivalu a námětu a režie se již tradičně zhostil Ivan Zachariáš.

„S Beniciem del Toro jsme točili v květnu v Berlíně, kde si na nás udělal čas během natáčení nového filmu Wese Andresona. Jeho první věta byla: ‚Ten nápad je úžasný, ale musíme být rychlí‘,“ vzpomíná Ivan Zachariáš. „Benicio byl profík, hned pochopil, co po něm chci, tak jsme většinu záběrů zvládli na jedno jetí. Byli jsme totiž připravení, před natáčením jsme si označili všechny pozice kamery i objektivy a sám Benicio byl na konci překvapený, co všechno jsme stihli,“ dodává Zachariáš.

Hvězdy slavných znělek

„Jsme moc rádi, že se Benicio del Toro připojil k přátelům festivalu, kteří MFF KV podpořili hereckou účastí v naší znělce. Zařadil se tak po bok Caseyho Afflecka, Miloše Formana, Juda Lawa, Mela Gibsona nebo Helen Mirren, kteří účinkovali ve znělkách v minulosti,“ říká výkonný ředitel karlovarského festivalu Kryštof Mucha.

Koncept festivalových znělek s významnými osobnostmi světové kinematografie vznikl před 16 lety. Tvůrci mikropříběhů odkazujících na propojení s karlovarským festivalem, byli v minulosti režiséři Ivan Zachariáš a Martin Krejčí.

Nová znělka s Beniciem del Toro v hlavní roli se premiérově uvede 28. června 2024 na slavnostním zahájení 58. ročníku MFF Karlovy Vary. Od stejného okamžiku bude znělka k dispozici také ke zhlédnutí online, exkluzivně na platformě KVIFF.TV.

Benicio Monserrate Rafael del Toro Sánchez

Americký herec a producent. Za roli policisty ve filmu Traffic – nadvláda gangů z roku 2000 obdržel Oscara za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli, Zlatý glóbus, Cenu BAFTA a řadu dalších ocenění.

Když se v únoru 1967 narodil Gustavu a Faustě Sanchez Del Torovým syn Benicio, nikoho by ani ve snu nenapadlo, že z něj bude herec. Neměl k tomu žádné předpoklady, očekávalo se od něj, že půjde ve stopách svých rodičů, kteří byli oba právníci.

Beniciovi bylo devět, když mu zemřela matka a otec se rozhodl odvést rodinu do Pensylvánie. Kvůli neshodám s macechou, odjel na otcovo přání studovat Kalifornskou univerzitu do San Diega, ale obchodnictví mu nic neříkalo. Fascinovalo ho uměním, ať už malířstvím či literaturou. Nejvíc ho lákalo herectví a tak, aniž by se otci zmínil, odešel ze školy a začal brát hodiny herectví u Stelly Adler. První významnou roli získal v roce 1989 v bondovce Povolení zabíjet. Stal se tak v jednadvaceti nejmladším protivníkem neohroženého agenta 007.

zdroj: Kviff.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související

Napsat komentář