Jada Pinkett Smith jako G.I. Jane 2? Hloupý vtip. Stál za facku?

foto: Intersonic, CBS

Od dnešního dne si svět bude pamatovat především dvě věci. Za prvé, že Jada Pinkett Smith má velké štěstí na manžela, který ji neváhá bránit před celým světem a za druhé, že říkat nevkusné vtipy milionům diváků v přímém přenosu se nemusí vyplatit. Kdo letos dostal Oskara se v tom humbuku už asi ztratí… Nějak to není důležité.

Ta zpráva obletěla svět. Obvykle se na výsledky udílení Cen Akademie čeká s velkým napětím, ovšem Will Smith to svým zásahem (doslova) vše zastínil. Svůj velký den, kdy poprvé dostal Oscara za hlavní mužskou roli ve filmu „Král Richard“, si tak asi ani moc neužil. Ale může se pyšnit titulem „gentleman roku“. A to také není zrovna málo.

Proč to vůbec říkal?

„Jada, nemůžu se dočkat G.I. Jane 2, “ pronesl moderátor slavnostního galavečera, před vyhlášením kategorie nejlepší dokument Chris Rock, na adresu herečky Jady Pinkett Smith. Narážel tím na film Ridleyho Scotta z roku 1997 G.I. Jane, kde Demi Moore hrála ženu jménem Jordan O’Neil. Ta v příběhu vstupuje do nově vytvořeného, fyzicky náročného programu Navy SEAL. Moore měsíce tvrdě trénovala, aby získala dostatečnou fyzičku, potřebnou pro film a kvůli roli si i oholila hlavu.

Jada má ovšem stejný účes z úplně jiných důvodů. Trpí alopecií, tedy chorobným padáním vlasů, což je pro každou ženu velmi bolestné. A není vůbec snadné se s tím vyrovnat. Se svou diagnózou se Pinkett Smith veřejnosti svěřila v roce 2018. V loni v prosinci pak zveřejnila velmi otevřené video o svých zkušenostech s tou nemocí: „Teď v tomto okamžiku se mohu jen smát,“ svěřila se a ukázala divákům svou oholenou hlavu. “ Všichni víte, že jsem bojovala s alopecií a najednou jednoho dne… Podívej se na to.“

Člověk musí obdivovat její odvahu se takto veřejně odhalit a jít tak i příkladem ženám s podobným osudem. O to bolestnější je pak poznání, že si vás druzí mohou brát do úst před celým světem.

Ne vždy to byla idyla

Will a Jada jsou spolu už dlouhých 25 let a patří k nejstabilnějším párům v Hollywoodu. Vychovali společně dvě děti, nejstaršího syna má Will z předešlého manželství. Není tajemstvím, že si manželé nebyli vždy věrní, často plnili přední strany bulvárních listů a dávali si navzájem povolení navazovat vztahy i s dalšími lidmi. V nové biografické knize, která vyšla v loňské roce se Will svěřil i s nevšedním zážitkem. Po nevydařeném večírku se mezi Willem a Jadou strhla v hotelovém pokoji ostrá hádka. Situaci byla přítomná navíc i jejich tehdy desetiletá dcera Willow, kterou spor rodičů rozplakal. „Naše manželství nefungovalo,“ napsal Smith. „Už jsme dále nemohli předstírat. Oba jsme byli nešťastní a něco se očividně muselo změnit,“ popsal tehdejší stav věcí. 

Jak vidno, dnes jsou ale znovu jako hrdličky a muže, který brání čest své ženy i před celým světem, mohou Jadě mnohé ženy jen závidět.

Zdroj: decider.com, www.nbcnews.com, www.marieclaire.comLíbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související