Jak probudit vášeň? Návod i pro stydlivky

foto: Unsplash

Nechcete už do ložnice chodit jen spát? Pokud spolu žijete celou věčnost, nedivte se, že vášeň kamsi zmizela. Možností, jak ji k vám domů zase pozvat, je ale naštěstí stále dost. A rozhodně to není o nových polohách či hračkách pro dospělé. Podstatné je něco úplně jiného.

Nejčastějším zabijákem touhy je stereotyp. A samozřejmě ta léta, co jste spolu. Do bodu, kdy k sobě už necítíte žádnou vášeň se dostane většina párů, někdo dříve, někdo později, ale je to prakticky nevyhnutelné. Osočovat se, kdo za to může je úplně zbytečné, je to přirozený proces. Jste v tom společně a jedině společně z toho také můžete znovu vyplout. A navázat na všechno to dobré, co jste spolu zažili i to, že se tak dobře znáte. To vše lze obrátit ve výhodu. Co tedy dělat, aby se vášeň k vám domů zase vrátila?

Nalijte si čistého vína

Ať už se skleničkou nebo bez, základem úspěchu je si to říct. Upřímně a bez obalu, jen tak se posunete dál. Ale s respektem k partnerovi a bez jakýchkoli výčitek či napadání, tím byste vášeň pohřbili docela. Přiznejte si, co vás nebaví, po čem toužíte, co byste chtěli ještě zažít. V dlouhodobých vztazích často vzniká dojem, že svého partnera známe dokonale, ale všichni se někam posouváme a vyvíjíme, proto je takový upgrade čas od času nezbytný. Sexy je vše neznámé a neprobádané, proto se nebojte si říct, jaké nové fantazie máte, či co vás v poslední době nejvíc vzrušuje. Podobné vzájemné obohacení je prvním krůčkem ke znovunalezení vášně.

Vzdalte se a přijde vášeň

Říkáte si, že by to mělo být spíše naopak? Ani náhodou. Vzpomínáte, jak jste po sobě kdysi toužili? Být spolu 24/7 je zaručený zabiják vášně, proto se snažte nebýt spolu moc často. Najděte si své koníčky, nevolejte a nepište si 20x za den a začnete se jeden na druhého znovu těšit. Přílišná blízkost touhu ničí, a když se trochu jeden druhému vzdálíte, budete mít k sobě opět blíž.Zvyšte svou atraktivitu

Teď to bude asi trochu bolet, ale připadáte si stále atraktivní a žádoucí? Tohle je nesmírně důležité, protože když se nelíbíme sami sobě, podprahově tuhle informaci o vlastní neatraktivitě vysíláme kolem sebe a druzí nás tak opravdu vnímají. Ano, i vlastní manžel/ka. Zapracovat na sobě dokáže každý – zpevnit tělo, lépe se obléknout, nalíčit se… Pohodlnost je dalším zabijákem vášně a pokud se ptáte, proč se snažit zalíbit někomu, kdo vás tak dobře zná, je víc než pravděpodobné, že u vás doma už to moc nejiskří. Chcete to znovu zažehnout? Začněte u sebe.

Pořádek v pocitech

Přitažlivost se nejčastěji vytrácí, když nejsme v pohodě, máme vztek a jsme na partnera naštvaní. Chcete-li vést uspokojivý sexuální život, naučte se o svých pocitech mluvit a problémy řešit hned v zárodku. Dusit v sobě negativní pocity je dalším krokem k utlumení touhy. Ve vztahu, kde spolu nedokážete o všem mluvit, se vášeň vytrácí nejrychleji a mnoho lidí to podceňuje. Považují své libido za samozřejmost a vůbec je nenapadne, že o něj musí pečovat jako o květinku. Zalévat ji, dodávat jí živiny a dopřát jí dostatek světla a slunce. Jinak zaručeně uvadne. Stejně jako vaše vášeň.

Zdroj: www.psychologytoday.com, www.medicalnewstoday.com, www.healthline.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Související

Napsat komentář