Kalendář Proměny s Gottem, ale bez proměn

Jiný, ale přesto stejný. Hlavní cil: pomáhat!
foto: Petr Kurečka

Je to až neuvěřitelné, ale projekt Proměny pomáhá již od roku 2010. Jde o charitativní kalendář Nadace Archa Chantal, který pro rok 2022 bude poprvé bez proměn. Chybět však nebude dosud nezveřejněná fotografie Karla Gotta a samozřejmě další známé tváře.  

Do slavného kalendáře Proměny se v minulosti vyfotil slavný zpěvák i s manželkou a dcerkami. Pro rok 2022, který je letos pojatý jinak než v předchozích letech, byla vybrána jeho dosud nikdy nezveřejněná fotografie. S otištěním dala souhlas sama manželka Ivana Gottová. Ostatně dobré skutky nechybí ani v jeho autobiografii  „Má cesta za štěstím“, která letos vyšla.

foto: Petr Kurečka

 „Osudy nemocných či jakkoliv trpících dětí se mě pochopitelně velmi dotýkaly. Připadalo mi samozřejmé v rámci možností pomáhat, a to i dalším nadacím či jednotlivcům. Dělal jsem to ze srdce a rád,“ svěřil se zpěvák v knize. Jeho manželka, která se na autobiografii výrazně podílela, k tomu dodává: „Můj manžel celoživotně podporoval nejrůznější charitativní projekty a pomáhal potřebným, jak mohl. Proto mne také velmi těší, že i tato dosud nezveřejněná fotografie může pomoci dobré věci.“

Další známé tváře

Letošní kalendář nesoucí název Proměny bez proměn, do kterého se kvůli výjimečnosti minulého období osobnosti tentokrát neproměňovaly, je plný i další slavné hvězdy. Objeví se tu například Marta Kubišová, Ondřej Vetchý, Iva Janžurová, Anna Geislerová, Bára Hrzánová či Vladimír a Bolek Polívka či Chantal Poullain.

„Kalendář Proměny bez proměn jsem vymyslela proto, že doba, kterou snad máme jednou provždy za sebou, byla pro všechny jiná. Pro herce konkrétně v tom, že se nemohli proměňovat do svých rolí. Proto je letos jiný, zvláštní, výjimečný a originální. Hlavně má ale opět pomáhat,“ říká Chantal Poullain, zakladatelka Nadace Archa Chantal. Podle ní by se totiž v nemocnicích nemělo léčit jen tělo, ale i duše.

Finanční prostředky z prodeje kalendářů každoročně přispívají k realizacím skutečných proměn dětských oddělení českých nemocnic v útulnější prostory pozitivně působící na psychiku nemocných dětí.

Již teď je kalendář k zakoupení na stránkách nadace www.kalendarpromeny.cz

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související