MÓDA v současné společnosti podle Lay Sedlákové

Dobře vybraný kousek ihned pozvedne sebevědomí!
Lay Sedláková
foto: Lay Sedláková

Designérka Lay Sedláková, která razí svou módní značku Lay, je vskutku postmoderní tvůrce se silnou vizí a smyslem pro vzájemné souznění oděvu a jeho nositelky.

„Chápu roli módy v současné společnosti jako její odraz. Mám velký respekt k řemeslu, bez něhož by neexistovala. Zajímám se o inovaci nezbytnou pro její vývoj,“ říká Lay Sedláková.

Hlavní doménou její tvorby jsou limitované kolekce Trenchcoat, které jsou esencí ženské elegance. Lay si prý už dávno potvrdila, že každá klientka, která takový řemeslně vypracovaný originální kousek oblékne, se vmžiku cítí mnohem sebevědoměji. Lay má totiž neskutečný smyslem pro detail a velmi dbá na kvalitu materiálů.

PRE-ORDER Heart Jacquard Blazer, cena 8.490 Kč / foto: Lay Sedláková

Pokud přemýšlíte o pořízení designového kousku, který vás šatník povznese do úplně jiných rovin, hitem letošní sezony je ručně šité, jednořadové a prodloužené žakárové sako. Jeho materiál je na zakázku tkán ve Francii a je v barvě malin a zlatavého medu. Ideální je v kombinaci s kalhotami ze stejného materiálu či jako nejvýraznější prvek minimalistického outfitu. Díky mírnému lesku je model vhodný i na večerní akce.

Designérka ráda předává své zkušenosti a v roce 2019 vedla svůj první kurz šití Trenchcoatu pro veřejnost. / foto: Lay Sedláková

Lay Sedláková je slovenská návrhářka patřící k mladé generaci módních designérů působících v České republice. Pochází z Bratislavy, kde studovala Střední školu umění a designu. Následně v ateliéru Módní tvorby na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze získala v roce 2004 magisterský titul. Poté začala jako návrhářka spolupracovat u zavedené české módní značky Pietro Filipi. Věnovala se tvorbě dámské kolekce a následně i kolekce šperků.

Lay Sedláková

Zkušenosti sbírala na École Supérieure des Arts Appliqués Duperré v Paříži u Maxime Simoens a Yiqing Yin při tvorbě jejich haute couture kolekcí. Jako finalistka v rámci projektu „The Way “ se rozhodla začít budovat vlastní Ready-to-wear značku. Zaměřuje se na ruční práci, bohatou výšivku a její aplikování na oděv pro speciální příležitosti, který je šitý na míru pro konkrétního klienta. Více naleznete na www.laysedlakova.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související