Touha zachumlat se je tu! Takže to chce… Pončo!

Triumfální návrat oblíbeného módního kousku.
Pončo
foto: archiv Wish

Hledáte v této sezóně sázku na jistotu? Módní kousek, který sluší bez ohledu na postavu či věk každé ženě, lze ho nosit při jakékoli příležitosti, a navíc zahřeje a příjemně se nosí? Vsaďte na pončo.

Bez nadsázky lze pončo označit za hit podzimu. Najdete ho v mnoha kolekcích módních domů, namátkou lze jmenovat Longchamp, Michael Kors, Zimmermann či Anna Sui. A vážně je z čeho vybírat. Módní návrháři se rozhodli vyhovět všem, proto si pro nás připravili příjemné pletené či vlněné kousky, nouze ovšem není ani například o sametové verze. A co se týká barev a vzorů, zde jejich fantazie také jela na plné obrátky. Výsledkem je totální mix – od zářivé bílé, přes opravdu pestré vzory až po klasickou hnědou, šedou i samozřejmě černou.

Zleva: Proenza Schouler, Rag & Bone, Tory Burch / foto: Pinterest.com

Hit „sedmdesátek”

Poprvé se pončo objevilo v 70. letech minulého století a oblíbili si ho nejen ženy, ale i muži. Tento, do té doby trochu extravagantní kousek, byl hitem především mezi milovníky hippies. Výhodou je, že si ho mohou dovolit nejen lidé štíhlí, ale i ti plus size. Pro silnější postavu je vhodnější jednobarevné tmavší pončo z lehčích pletenin, pro hubenější není problém zvolit i divočejší vzor. Ale ani baculky se ho nemusí bát, například geometrický vzor v decentnějších barvách jim bude také rozhodně slušet. Ideálně ho oblékejte přes těsnější oblečení, jako jsou úzké kalhoty, upnuté sukně. Dobře vypadá ale i v kombinaci s kalhotami do zvonu.

ALTERNATIVA

Nejen ponča, ale i velké teplé šály nošené přes horní polovinu těla jsou tento podzim znovu hitem. Pokud se vám zdají být příliš volné, stačí si je v pase převázat širokým páskem.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související