Nejkrásnější budova světa Muzeum budoucnosti se konečně otevře veřejnosti

foto: Dubai Tourism

Jedna z nejzajímavějších budov, která kdy byla postavena, dlouho očekávané dubajské Muzeum budoucnosti, se dočká slavnostního otevření 22. února. Ve čtvrtek to oznámil vládce Dubaje šejk Mohammed bin Rašíd.

Šejk Mohammed při zveřejnění data otevření na Twitteru označil pozoruhodnou stavbu za „nejkrásnější budovu na světě“.

foto: Dubai Tourism

Jedno z nejkrásnějších muzeí planety

Atrakce je již dlouho chválena jako architektonický zázrak a již získala celosvětové uznání. V červenci byla v seznamu sestaveném časopisem National Geographic zařazena mezi 14 nejkrásnějších muzeí planety. Mezi další poutavá muzea patřilo Šanghajské astronomické muzeum v Číně, Národní muzeum afroamerické historie a kultury v hlavním městě USA Washingtonu a Guggenheimovo muzeum v Bilbau ve Španělsku.

Oslava nejmodernějších technologií

Velkolepá stavba byla oceněná za svůj oslnivý design a špičkové technologické inovace. Sedmipatrová budova se rozkládá na ploše 30 000 metrů čtverečních a je vysoká 77 metrů. V rozlehlém prostoru má být umístěné výzkumné centrum s laboratořemi a učebnami a také prostor pro návštěvníky muzea, kde si mohou vyzkoušet nové technologie.

Fasádu z nerezové oceli, která se rozkládá na 17 000 metrech čtverečních, osvětluje 14 000 metrů arabské kaligrafie navržené emirátským umělcem Mattarem bin Lahejem. Na muzeum navazují dva mosty. První se táhne k Jumeirah Emirates Towers a je dlouhý 69 m, druhý, měřící 212 m, jej spojuje se stanicí metra Emirates Towers. Fasádu tvoří 1024 desek vyrobených výhradně roboty v rámci prvního podniku svého druhu na Blízkém východě. Každá deska se skládá ze čtyř vrstev, přičemž každá vrstva vznikala v 16 krocích, uvedli představitelé společnosti.

Pohled do dalších století

Dubajské Muzeum budoucnosti bude napájeno 4 000 megawatty solární energie, kterou bude vyrábět stanice připojená k budově. V parku obklopujícím muzeum vysázeli 80 druhů rostlin a je vybavený nejmodernějším inteligentním a automatickým zavlažovacím systémem. Futuristické muzeum si klade za cíl přilákat ty nejtalentovanější vynálezce i podnikatele světa a otevřít široké veřejnosti okno do budoucnosti. Představí pokročilé technologie, které budou formovat společnost v příštích desetiletích, včetně virtuální a rozšířené reality, analýzy velkých objemů dat, umělé inteligence a interakce člověka se strojem.

Zdroj: Dubai Tourism


Dubaj: Futuristická budoucnost se mění ve skutečnost

foto: Dubai Tourism

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související