Kazma s filmem boduje a vyráží do letních kin. Díky němu po deseti letech otevírá brány i slavný letňák ve Vrchotových Janovicích

foto: Bontonfilm

Kazma a Snímek ONEMANSHOW: The Movie přepsal tabulky návštěvnosti. Během prvního víkendu v kinech ho vidělo téměř 300 tisíc diváků. Film teď putuje nejen do menších kin, ale i do oblíbených „letňáků“. Cena vstupenky je mnohem levnější a lidé si užívají biják pod širým nebem.

Po měsíci skončilo „kino-kralování“ filmu Barbie a nejnavštěvovanějším snímkem za uplynulý víkend se stal titul ONEMANSHOW – The Movie od showmana, který si říká Kazma. Podle Unie filmových distributorů prodalo více než 291 tisíc vstupenek. Tolik lidí na žádný český film v prvních čtyřech dnech promítání nepřišlo.

Kazma boří rekordy

Dosavadním českým rekordmanem návštěvnosti byl Anděl Páně 2, který během premiérových čtyř dnů vidělo 188 000 diváků. Ženy v běhu vidělo v tomto období 177 000 diváků a Vyšehrad 173 000 diváků. Teď si na něj můžete dojít i do letního kina. Kazmův projekt přeskočil i české uvedení celosvětových trháků jako je Padesát odstínů šedi (256 000 diváků), Harry Potter a relikvie smrti – část 1 (248 000 diváků), Hobit: Bitva pěti armád (243 000 diváků) nebo Avatar: The Way of Water (242 000 diváků). 

Beroun, Běleč či legendární Vrchotovy Janovice

Známý internetový guru Kazma láká do kin nejen mladou, ale i starší generaci. Mezi návštěvníky se střídají všechny věkové skupiny, a to nejen v kamenných kinech, ale především v kinech pod širým nebem. Na Kazmy první celovečerní film se přišlo do Berouna a do Běleče podívat více jak tisíc lidí. Podle pořadatelů letních kin je to zatím rekordní počet návštěvníků.

Kazma nejen láká diváky na filmovou senzaci s možností vyhrát „balík“ peněz, ale vytváří i kino osvětu. Díky své filmové novince otevírá i dlouho zavřené letňáky, které svou činnost musely ukončit kvůli digitalizaci. 30. srpna 2013 byl např. definitivně ukončen oficiální provoz legendárního letního kina ve Vrchotových Janovicích, kam se . Téměř na den se brány po deseti letech opět v tomto kině otevřou. 24. srpna tu totiž má premiéru právě snímek ONEMANSHOW: The Movie.

„Důvodem uzavření našeho kina nebyla nízká návštěvnost. Naopak. Ta rok od roku stoupala. Viník se jmenuje digitalizace,“ řekl již v minulosti Deníku.cz poslední provozovatel kina Jiří Mrázek, který zde pro přátele od uzavření každý rok pro radost pouští staré filmové pecky. „Promítali jsme samé klasické české filmy, které nejsou ještě v digitální podobě. Např. Na samotě u lesa, S tebou mě baví svět či Vesničko má středisková,“ zavzpomínal Mrázek, který kromě promítání filmů pořádá v letním kině i nejrůznější koncerty.


ONEMANSHOW je původní pořad internetové televize Stream.cz, který se začal vysílat 30. listopadu 2008. Moderátorem a producentem je Kamil Bartošek (Kazma Kazmitch). Původním formátem pořadu byla svérázně pojatá talk show, která se v roce 2015 posunula směrem k reality show zaměřené na vytváření sofistikovaných žertů (pranků) s myšlenkou na konci.

Projekt, na kterém Kazma a jeho tým pracovali přes 4 roky, nyní vstupuje jako ONEMANSHOW v celovečerním formátu do kin. 24. srpna od 21 hodin míří do ledního kina ve Vrchotových Janovicích.


Vylušti kód a vyhraj 22 milionů korun

Ke vstupence filmu Onemanshow: The Movie dostanete i hrací kartu, která vám díky kódu pomůže otevřít ukrytý trezoru z neprůstřelného skla v Praze na Výstavišti. Trezor dokáže otevřít buď jedna jediná náhodná výherní karta anebo kód na základě správně vyluštěné šifry. Nápovědy k šifře ukrývá právě film. Šifra je zároveň součástí obřího betonového monumentu poblíž Lysé na Labem. Jedná se o 90 betonových kvádrů se symboly tvořícími samotnou šifru. 

„To, co jste skutečně viděli, nebyl film, ale návod. Ten trezor je někde tam venku, kdo na něm zadá správné heslo jako první, všechny ty prachy jsou jeho. Ale pospěšte si, čas běží, nebude tam stát věčně a v oběhu je jedna karta, která nepotřebuje žádné heslo. Možná je to ta vaše,“ uzavírá svůj filmový debut z plátna Kamil Bartošek.

„Při tvorbě tohoto filmu jsem chtěl, aby se nejednalo jen o pasivní zážitek. Chci, aby se diváci zapojili, přemýšleli a stali se součástí příběhu,“ říká Kazma. Podle distributorů jde skutečně o neuvěřitelný divácký výsledek. „Kazma si zaslouží obrovské gratulace,“ říká Martin Palán z distribuční společnosti Bontonfilm. Celovečerní projekt ONEMANSHOW: The Movie vstoupil do českých kin ve čtvrtek 17. srpna. 

zdroj: Bontonfilm

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související