Politické ambice Matthewa McConaugheyho šokovaly Kate Hudson

Další herec politikem?
foto: Instagram Matthew McConaughey

Herců, kteří se prosadili i v politice je celá řada. Bude k nim patřit i jedenapadesátiletý hollywoodský lamač ženských srdcí Matthew McConaughey?

Arnold Schwarzenegger, Ronald Reagan, Glenda Jackson, Eva Perón, Shirley Temple, Jesse Ventura, u nás Martin Stropnický, Taťana Fischerová, Tomáš Töpfer, u sousedů Magda Vašáryová či Milan Kňažko. To je jen krátký výčet tváří známých z televizních obrazovek, divadelních prken i pláten kin, kteří herecké řemeslo na čas či navždy pověsili na hřebík a vrhli se do víru politiky. A jak se zdá, mají následovníky. Jedním z těch posledních, kteří by se rádi do jejich řad připojili, je oblíbený herec Matthew McConaughey. A nedává si zrovna malé cíle. Zálusk dostal rovnou na post guvernéra Texasu.

Kachna nebo skutečnost?

V médiích se o tom, že známý herec by rád politickou dráhu zkusil, spekuluje už nějaký čas. Rozhodně to ale neřekl všem. Například jeho filmová partnerka herečka Kate Hudson, s kterou zazářil v takových trhácích jako byl snímek Jak ztratit kluka v deseti dnech nebo Bláznovo zlato, byla zprávou o jeho politických ambicích zcela zaskočena. Když se jí během vystoupení v podcastovém pořadu Doslova!, kde byla hostem, moderátor Rob Lowe zeptal, zda mu bude s kandidaturou pomáhat, byla tak zaskočená, že nebyla schopná slova. Jak napsal portál Nesweek, když Lowe trpělivě čekal na odpověď, zavtipkoval: „To byla dlouhá pauza. Mohu jen pro pořádek říct, že to byla velmi dlouhá pauza.“

Podpořím ho!

„Promiňte, jen se napiju,“ vysoukala pak Kate ze sebe. „Tohle slyším fakt poprvé. McConaughey jde do politiky?“ „Je to opravdu zajímavý chlap,“ pokračovala. „Upřímně, pokud se chce dostat do politiky, věřím, že bude skvělý. Pravděpodobně byste nenašel politika, který by se staral tak jako on. Myslím, že je velmi autentický a opravdový ve všem co dělá… Ale guvernér Texasu je velký post. Chci říct, to je to, o čem tu mluvíme? Guvernér Texasu?… No, páni!“ Pak ještě dodala: „Myslím, že bych ho podpořila. Vlastně mám pocit, že by měl skutečně šanci.“

Opravdu by mohl být zvolen?

Zatímco McConaughey ještě žádné oficiální oznámení ohledně plánů na kandidaturu neučinil, z několika jeho vyjádření z poslední doby vyplývá, že to myslí nejspíš vážně. A průzkumy veřejného mínění naznačují, že má skutečně v příštím roce šanci porazit úřadujícího guvernéra texaské vlády Gregga Abbotta.

Průzkum dallaského Morning Tribune a Texaské university v Tyleru z minulého měsíce, zjistil, že texaští voliči upřednostňují McConaugheyho před Abbottem o 45 až 33 procent.

Takže se necháme překvapit, v jaké roli se s pohledným Matthewem ještě setkáme.


Matthew McConaughey: „Mám spoustu důvodů být šťastný!“

Matthew McCounaughey
foto: Matthew McCounaughey

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související