Protáhněte se s Jiřinkou: Jóga po náročném dni pro uvolnění

Pro klid na duši i na těle
foto: Jóga Ateliér

Máte za sebou náročný den? Potřebujete se protáhnout, ale nemáte síly nazbyt? Pojďte si užít pár pozic pro uvolnění napětí a stresu.

Posaďte se a srovnejte záda. Protáhněte krk a ramena, jak potřebujete.

Zapřete se o pravou ruku a pojďte do úklonu vpravo. Levou ruku veďte jen po straně od boku nahoru. Vystřídejte strany a několikrát zopakujte.

foto: Jóga Ateliér

Přejděte do pozice kočky, protáhněte záda, a pak zvedněte nohy od země – přes pravé rameno se podívejte na špičky nohou vytočené doprava, pak se přes levé rameno podívejte na špičky nohou vytočené doleva. Opět několikrát dle potřeby zopakujte.

foto: Jóga Ateliér

Vkročte pravou nohou mezi dlaně, levou nechte na koleni. Ruce vyneste nahoru a prodýchejte. Pak nechte na zemi levou ruku, pravou položte na bedra a protáhněte se do rotace. Poté dejte dopředu levou nohu a pokračujte stejným způsobem i na druhou stranu.

foto: Jóga Ateliér

Pokrčenou pravou nohu vložte do vnitřní strany levého stehna a jděte do předklonu, příjemně prodýchejte. Pak nohy vystřídejte. Po protažení obou stran nechte obě nohy vepředu, uvolněte se v hlubokém předklonu vsedě, a pak se zapřete o dlaně a otevřete hrudník v mírném záklonu.

foto: Jóga Ateliér

Protáhněte kyčle – vleže na zádech položte pokrčenou pravou nohu přes levou a za levé stehno zvedněte obě nohy nahoru, v klidu přitahujte obě nohy k tělu tak, aby protažení bylo příjemné. Celé zopakujte i na druhou stranu.

foto: Jóga Ateliér

Položte se na záda a chvíli relaxujte vleže. Pokud je vám příjemnější sed, zůstaňte chvíli sedět. Ať tak nebo tak, jen si užívejte každý svůj nádech a výdech a dočerpejte svou sílu zpátky.

foto: Jóga Ateliér

Hodně štěstí a sil, ať se vám daří!

Chcete si zacvičit pod křídly Jóga Ateliéru?

Jóga Ateliér je téměř po roce konečně otevřený!

Téměř po roce můžeme opět otevřít dveře Jóga ateliéru pro veřejnost. I když omezeně v souladu se všemi opatřeními a za obvyklé vstupné. Přihlásit se můžete dle rozvrhu zde.

Více informací najdete také na Facebooku a cvičit můžete nadále i doma podle videí na YouTube.

Kdo je Jiřina Dobrovolná?

Lektorka jógy, máma dvou dětí, často v černé, ale s koutky nahoru. Vede lekce jógy na pohodu, pro správnou kondici těla i mysli. S respektem a empatií.

Jógu i protažení si s ní si můžete užít pod křídly Jóga Ateliéru nebo také na www.jirinadobrovolna.cz, na YouTube a na Facebooku.


Jóga s Jiřinkou: Pro lepší spánek a sladké usínání

foto: Jóga Ateliér

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související