Punta Skala: Okouzlující část Chorvatska, kde vás opustí všechny starosti

foto: Falkensteiner Hotels & Residences, Resort Punta Skala

Jak by měla vypadat vaše ideální dovolená? Krásné, exkluzivní místo, skvělé jídlo a pití, možnost si zasportovat či vyrazit na příjemný výlet. Děti celý den zabavené a vy v bazénu nebo na lehátku u moře na soukromé poloprázdné pláži s drinkem v ruce… Vítejte na Punta Skala.

Šumění moře i všude přítomná vůně borovic…

Proč Češi tak rádi vyráží k Jadranu? Těch důvodů je samozřejmě více. Tím hlavním je půvab zdejšího moře. Pobřeží Chorvatska je rozsáhlé, pobřežní čára pevniny měří 1880 km a tvoří převážnou část pobřeží východního Jadranu. To, co z něj dělá nepřitažlivější dovolenkovou destinaci, je ale především jeho členitost. Podobné členité pobřeží najdeme v Evropě už je v Norsku. To chorvatské ovšem téměř po své celé délce vyniká velkým množstvím menších čarokrásných pláží a plážiček.

foto: Falkensteiner Hotels & Residences, Resort Punta Skala

Kam vyrazit na svou vysněnou dovolenou?

Samozřejmě nároky rostou, a tak se vyplatí poohlédnout po méně známých lokalitách, prodchnutých úžasnou historií nebo přírodními krásami. A že jich v Chorvatsku je. Jen je objevit. I ti nejnáročnější hosté budou překvapeni, jak okouzlující místa s perfektními službami tu naleznou. Jedno takové se nachází jen kousek od starobylého města Zadar, nedaleko městečka Petrčane.

Borovicový háj na soukromém poloostrově Punta Skala je obklopený romantickými plážemi na pozadí okolních ostrovů a impozantního pohoří Velebit. A jako stvořený pro klidný odpočinek. Nudit se tu ale zcela jistě nebudete. Pro vás i vaše děti tu bude dobře postaráno, zábavy i aktivního odpočinku tu najdete více než dost. Od jiných známých míst na jadranském pobřeží se liší především tím, že celý poloostrov je určený výhradně pro návštěvníky zdejšího resortu Falkensteiner Resort Punta Skala. Ten nabízí hned několik možností, kde se tu ubytovat a strávit tak ničím nerušenou dovolenou.

Ráj pro děti i rodiče

Pro rodiny s dětmi je jasnou volbou v loňském roce zcela zrekonstruovaný Falkensteiner hotel Diadora. Na první pohled je tu vše zařízené pro maximální pohodlí a zábavu malých návštěvníků. Na pokojích najdou lezecké stěny či hamaku, kam se dá tak krásně schovat. A což teprve až objeví zdejší dětský svět, vyhrazený jen pro ně. Nová Falky Land je místem nekonečné zábavy pro děti každého věku.  Nabízí více než 750 m2 vnitřních i venkovních prostor, rozsáhlou zónu pro hraní a dovádění i novou multimediální místnost s kinem.

Zázemí tu najdou i maminky těch nejmenších miminek, nezapomnělo se totiž ani na místnost na spaní a kojení. Děti tu za vedení zkušených animátorů mohou bádat ve vědecké laboratoři, řádit v bohatě zařízené herně nebo si něco uvařit v dětské kuchyni. K zázemí hotelu patří i vnitřní bazén a několik venkovních s lehátky. A samozřejmě restaurace. I tady je vše uzpůsobené pro pohodlí malých návštěvníků, najdou tu i jídla vyhrazené pouze pro ně. A samostatnou místnost plnou zákusků!

Skvělé jídlo, sport i zábava

Když se od hotelu Falkensteiner Diadora vydáte příjemnou procházkou podél pobřeží, narazíte nejen na plážový bar, ale i rybí restauraci Bracera a jen o kousek dál sezónní pop-up restauraci oceněnou jednou michelinskou hvězdou – TIAN am Meer. Ta se nachází na dohled od stylového Falkensteiner Hotel & Spa Iadera, určeného těm nejnáročnějším zákazníkům, kteří na dovolené hledají klid i zábavu a sportovní vyžití. Nabízí největší a nejkrásnější lázně v Dalmácii, moderní sportovní zařízení se 7 tenisovými kurty, kompletní nabídku vodních sportů, nově otevřený Health Club a fitness na 800 m2 v klubu Fortis.

Sportovní nadšenci si tu užijí až 200 slunečných dní v roce nejen při koupání, opalování a poznávání krásného okolí, ale i při venkovních aktivitách, jako je plavání, tenis, padel, fotbal, triatlonový trénink, cyklistické výlety, plážový volejbal, basketbal či nordic walking. Pokud dáváte přednost aktivitám uvnitř, bude se vám líbit fitness zóna nabízející pilates, jógu, boot campy, HIIT tréninky i bowling. Navíc se můžete projet na kole, zaběhat si nebo vyzkoušet ježdění na kajaku. Unavenému tělu pak můžete dopřát relax v tureckých lázních hammam, při masáži či dalších kosmetických procedurách.

Dokonalé soukromí

Pokud toužíte po ještě větším soukromí, ubytovat se můžete v prostorných apartmánech Falkensteiner Residences Senia nebo v nově vybudovaných sedmi luxusních vilách Falkensteiner Luxury Villas Punta Skala. Z každé vily je výhled na okouzlující zadarské souostroví a je určená až pro 7 osob. Nabídne návštěvníkům 200m2 vzdušného, moderního interiéru, soukromou středomořskou zahradu a vyhřívaný bazén o rozloze 40 m2. Design je inspirovaný Středomořím s využitím typických barev a materiálů a je dílem architektů z vídeňské kanceláře Labvert Architecture & Design, zatímco interiéry měli na starosti designéři z Bea Interiors Design.

„Důležité bylo vytvořit dokonalé útočiště, které splňuje nejvyšší požadavky. Inspirací byla dalmatská architektura, důraz byl kladen na kvalitní materiály a jemné barevné harmonie. Vily, zasazené do středomořské krajiny, tvoří organickou strukturu mezi interiérem a exteriérem. Zvláštním zpestřením jsou pergoly, které nabízejí nejen příjemný stín, ale také krásný výhled na moře,“ uvedl architekt Stephan Vary ze studia Labvert/Stockinger Deutsch Architects.

Celý den na vzduchu

Dáváte přednost modernímu a pohodlnému kempování? Důkazem, že to nední protimluv je pětihvězdičkový kemp v Dalmácii Falkensteiner Premium Camping Zadar. Kdo by se nechtěl probudit
uprostřed borového lesa v luxusním stanu s veškerým příslušenstvím se snídaní pod širým nebem, nebo strávit líné odpoledne se sklenkou vína na terase?

Pokud ale přeci jen dáváte přednost pohodlí hotelu, můžete si vybrat Falkensteiner Hotel Park Punat, na půvabném ostrově Krk. Ten se nachází v centru Kvarnerského zálivu a patří k nejoblíbenějších prázdninovým destinacím. Kdysi býval jediným ostrovem z 1 185 ostrovů v Chorvatsku, na který vedl most. Vyniká mírným středomořským klimatem, příznivou geografickou polohou a rozmanitými přírodními a historickými krásami. 

Na všechny destinace je nyní 15% sleva.

zdroj: Zadar County Tourist Board, Croatia, www.falkensteiner.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související

Napsat komentář