Radůza vydává neplánované dvojalbum. A jde o její nejniternější počin

foto: Supraphon

Nebe je odemčené, tak se jmenuje nová deska, kterou Radůza vydává 11. března 2022. První Kerosin původně zamýšlela natočit živě s publikem jako návrat ke svým písničkářským kořenům.

Díky pandemii nakonec album vzniklo ve studiu s doprovodem na banjo a ukulele, na něž začala hrát právě během lockdownu. „Hned druhý den po dokončení prvního alba, jsem měla tolik inspirace, že jsem začala skládat další písně, a tak se nakonec vydání dvojalba nabídlo samo,“ uvedla Radůza.

Druhý disk kompletu Nebe je odemčené, nese název Nezhasínej. Zde si s Josefem Štěpánkem zahrála i s Milošem Dvořáčkem (bicí), Janem Steinsdorferem (klavír, klávesy) a Janem Lstibůrkem (basová kytara). Nádherný duet Dobrý lidi pak nazpívala s legendou českého bluegrassu Robertem Křesťanem. Píseň je věnována všem lidem, kteří umějí podat pomocnou ruku. Ostatně s tím má své zkušenosti i sama Radůza.

foto: Supraphon

Přestože chtěla autorka nekonvenční album, nakonec vše dopadlo jinak. Jde o textařsky nejniternější Radůzin počin. „Vlastně jde o upřímný, místy až syrový deník posledních tří let mého života. Na albu uslyšíte písničky inspirované domácí výukou mých dětí, například Leif Ericsson – rozverná skladba o objevení Ameriky, či české verze písní, které ráda zpívám s přáteli, jako jsou Za Jordán nebo srbská Zatočme se v kole,“ přibližuje Radůza písně, které odrážejí její cestu životem.Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související