Velký horoskop na říjen: Přichází šance na usmíření a nové začátky. Nejlépe to půjde Střelcům a Pannám

foto: Unsplash

Pokud už dlouho něco odkládáte, zejména v úředních záležitostech, nastává ta správná chvíle vše vyřešit a uzavřít. Mnohým z nás otevře letošní říjen úplně nové obzory. Nastolí ty správné energie vhodné k úspěšnému zakončení všech otevřených kauz. A i ve vztazích se pročistí vzduch. Taková šance začít znovu a lépe tu dlouho nebyla!

Říjen vnese nový pohled do našich životů, což se promítne i do celkové nálady ve společnosti. Změny nastanou hlavně v komunikaci. Budeme vnímavější, začneme si více naslouchat. Planetární nastavení, které odstartuje 14. 10 v 19.45 novoluní ve Vahách, bude přát aktivitám spojeným se vzděláváním, bydlením i cestováním. Všem znamením, ale především Střelcům, Blížencům a Pannám se nabízí jedinečné šance optimalizovat své příjmy a výdaje a zaměřit se na restart kariéry.

Vztahy budou v první polovině období spíše stagnovat, pozornost se ale upírá k úplňku v Býku, který nastane 28.10. 2023 v 22.23. Přinese příležitost pro nové začátky a uzavření starých záležitostí a nabídne možnost na usmíření a zklidnění emocí. Pro mnohé to může znamenat i ukončení vztahu. V tom případě to tak ale mělo být a je potřeba se k tomu postavit čelem. Není důvod ke smutku. Jen když něco skončí, může něco lepšího začít.

A co čeká jednotlivá znamení podrobněji? Astroložka a vědma Sandra Pavlů vyložila své oblíbené hvězdopravecké karty pro každé znamení zvlášť. Jejich předpověď není vždy jednoznačná, ale překvapivě přesná. Donutí vás přemýšlet a hledat nové cesty a zároveň upozorní na možná úskalí. Co tedy čeká jednotlivá znamení?

Váhy (23.9. až 23.10.)

Zbrklost vám obvykle není vlastní, ale asi v následujících dnech či týdnech překvapíte sami sebe. Odvaha je na místě, pokud máte kam dopadnout. Hlavně za sebou nezačněte pálit všechny mosty, dost byste dříve či později litovali. Ve vašem případě bude lepší, když necháte říjen proběhnout bez větších životních kotrmelců. Karty naznačují, že by to nemuselo dobře dopadnout. Raději si dopřejte na rozhodnutí čas. Věnujte se sami sobě, dlouho zanedbáváte své zdraví, tam by bylo dobré zaměřit pozornost. Některé záležitosti, které vás teď trápí, se brzy vyřeší i bez vašeho přispění a ty další počkají. Uvidíte, že dost možná už s dalším novoluním úplně změníte názor.

Štír (24.10. až 22.11.)

Vášně, které nedokážete přemoci, by mohli ohrozit vše, na čem vám záleží. Případná nevěra se nad vámi vznáší jako bludné světýlko, láká a láká… Člověk má žít plným životem, ale pokud chcete zachovat status quo a nestojíte o žádná dramata, zvažte, zda vám to za to stojí. Dobrou zprávu můžete očekávat ohledně obchodních záležitostí, tam se vám bude opravdu dařit a ve hře je i zvýšený přísun peněz. Jen nikomu nesvěřujte svá tajemství a pozor si dejte na půjčky všeho druhu, není pro ně příznivá doba. Období kolem úplňku pro vás bude ideálním časem ke zklidnění, relaxaci a rozvaze, jak postupovat dál. Neošiďte to a dopřejte si chvíle, kdy budete jen sami se sebou. Jsou pro vás hodně důležité.

Střelec (23.11. až 21.12.)

Říjen je obvykle vaším nejúspěšnějším obdobím roku a letos to bude ještě o kapičku silnější. Vesmírné síly se spojí, aby vám dodaly dostatek energie vrhnout se na všechny nedořešené záležitosti. Pokud už dlouho cítíte, že máte rezervy v sebevzdělávání, a hlavně v péči o sebe sama, teď je ta pravá chvíle vše dohnat. Změnu myšlení by mohla přinést i nějaká cesta, nebo alespoň plány na ni. V příštích týden se budete cítit dostatečně silní na to, abyste učinili i závažnější rozhodnutí ohledně práce či vztahů. Nebojte se tnout do živého, ta odvaha se vám rozhodně vyplatí. Pro jednou omezte ohledy na ostatní a myslete také na své zájmy a přání. Pokud se setkáte s odporem, mluvte! Tím myslím opravdu mluvte, buďte maximálně otevření a řekněte, co si myslíte. Otevřete svou mysl i srdce a očekávejte nečekané. Jen tak máte šanci se posunout dál.

Kozoroh (22.12. až 20.1.)

Uvolněná nálada, která vás bude provázet po celý říjen, přinese i nečekané novinky. Zejména, co se vztahů týká. Budete přímo zářit dobrou náladou a tím si do života přitáhnete hodně dobrého. Vyhlížet můžete i radostnou zprávu ohledně zaměstnání, ale spíše by mohlo jít o novou lásku. To ovšem jen v případě, že jste singl. Zadaným myšlenky na nevěru přinesou jen kupu problémů navíc. Raději se soustřeďte na rodinu a vynahraďte svým blízkým dobu, kdy jste je zanedbávali. K tomu bude ideální čas hlavně po úplňku, tedy v poslední třetině měsíce. Dobrou zprávou je, že se vaše finanční situace konečně zlepší. Očekávat můžete nějaké peníze navíc a je i vhodný čas udělat si soukromou inventuru vašich financí.Vodnář (21.1. až 20.2.)

Minulý měsíc vám nabídl slušnou šanci napravit nějakou křivdu z minulosti, využili jste ji? Pokud ne, nevadí, říjen vám dává další příležitost. Někdy je opravdu těžké oprostit se od všech bolístek, které se za ta léta nashromáždily. Ale věřte, že pokud to zvládnete a dokážete v sobě nalézt dostatek nadhledu a laskavosti, hrozně se vám uleví. Vidím tu pro vás i možnost na zlepšení situace ohledně bydlení. Pokud se vám naskytne příležitost k výměně bytu nebo koupi nemovitosti, běžte do toho. Na novém místě se vám bude líbit. A mohl by to být ten kýžený začátek, který už dlouho vyhlížíte. Změn se určitě nebojte. Vedou vás správným směrem.

Ryby (21.2. až 20.3.)

Vaší silnou stránkou je intuice a poslechnout ji, bude nejdůležitější úkol, který si pro vás tento říjen připravil. Pokud máte už dlouho pocit, že byste se měli něčeho vzdát a připravit tak ve svém životě místo pro něco, či někoho nového, poslechněte ho. Než to ale uděláte, dopřejte si klid a nechte myšlenky jen tak volně plynout. Ta správná odpověď přijde. Pokud studujete, dokážete lépe než jindy skloubit čas a chuť pokračovat dál. Drobná zaškobrtnutí berte jako výzvu k obnově sil, což platí i v zaměstnání. Pokud kolem říjnového úplňku (28.10.) potkáte dávnou lásku a ucítíte motýlky v břiše, nelekněte se. Zadaní ovšem pozor na případný flirt, pokud o stávající vztah opravdu stojíte, včas vycouvejte. Tahle smršť by s vámi mohla hodně zamávat.

Beran (21.3. až 20.4.)

Občas to tak nevypadá, ale rodina a pevné vazby mezi nejbližšími je to, co vás drží nad vodou. A těm, které máme nejraději, bychom to měli dát patřičně najevo. Jestliže se v nadchízejíchc týdnech dokážete trochu zklidnit a najít si čas na popovídání, procházku či návštěvu blízkých, vrátí se vám to v podobě klidu na duši, jaký jste už dlouho nezažili. Zapomeňte pro jednou na všechna ta nevyslyšená přání, oprostěte se od nejrůznějších starých bolístek a užijte si chvíle pohody. Vesmír vám tuhle energii, vedoucí k vyváženosti a harmonii, posílá jako malý předvánoční dárek. Rozbalte ho!

Býk (21.4. až 21. 5.)

Občas nezaškodí se na všechny starosti podívat z nového úhlu. Problém, který vás už docela dlouho trápí, má poměrně jednoduché řešení, ale chce to nadhled. A to doslova. Pokud se vám zdá, že to nejde, obraťte se na přítele sobě nejbližšího, určitě neodmítne pomoc. Doplní vám onen pověstný poslední kamínek do mozaiky. Budete překvapeni, jak do sebe vše krásně zapadne. Ohledně lásky tu pro vás vidím nějaké ne úplně snadné dilema. Dopřejte si čas, ukvapené rozhodnutí by se vám nemuselo vyplatit, což se ovšem týká i kariéry. Poklidný proud, na kterém momentálně plujete, není zase tak špatný. Dodá vám sílu na období, kdy se vody znovu rozbouří, což nemusí být daleko.

Blíženci (22.5. až 21.6)

V nejbližší době vás překvapí nějaká povzbudivá zpráva, která by se mohla stát impulzem k větším změnám ve vašem životě. Však si to také zasloužíte, těch špatných bylo v poslední době víc než dost a je čas na ty dobré. Berte je jako světýlko na konci tunelu, konec roku vás zastihne v lepší náladě, než byste možná čekali. Důvodem bude i nějaké velmi vydařené setkání. S přáteli nebo mnohem pravděpodobněji s někým, po kom už dlouho toužíte. Tentokrát by to opravdu mohlo klapnout a vy se svezete na vlně vášně, v jakou už jste ani nedoufali. I nezadaným svítá naděje, pro ně může být říjen osudovým obdobím. Nepřehlížíte někoho ve svém okolí? Láska je opravdu blízko. V zaměstnání si toho na sebe berete víc, než je zdrávo, naučte se také pro jednou říci ne, odpočinek potřebujete.

Rak (22.6. až 22.7.)

Jestliže se ptáte, proč něco hezkého musí být vždy vykoupeno porcí starostí navíc, odpověď se nabízí sama, prostě to tak chodí. Smiřte se s tím. Ale vězte, že vesmír je spravedlivý. To jen vám občas připadá, že toho nepěkného je víc. Nedivím se. V poslední době se toho na vás navalilo opravdu hodně, ale právě říjen, zejména období po novoluní tedy od 14.10. nabídne možnost si trochu vydechnout a více se zaměřit na sebe a obnovu sil. Vidím tu pro vás i velmi pravděpodobné splnění tajného přání. To jsou právě ty malé odměny, které nám osud posílá. Přijměte je s vděkem a bude jich víc. Co vyzařujeme, se dříve či později vrací. A vy důvod k optimismu rozhodně máte.

Lev (23.7. až 22.8.)

Únava a lehká podrážděnost, kterou v posledních dnech pociťujete, začátkem měsíce postupně ustoupí, ale bude to vyžadovat i zapojení z vaší strany. Zanedbáváte se a je to znát čím dál silněji. Zauvažujte o pobytu v přírodě či kratší dovolené, moc by vám právě teď prospěla. Problémy, které se nakupily v práci, řešíte zbytečně intenzivně, stojí vás to moc sil a ty vám pak chybí jinde. V druhé polovině měsíce se vám budou hodit, protože – a to vás už ani nepřekvapí – někdo z rodiny bude potřebovat vaši pomoc a řekni si o ni dost naléhavě. Vyjděte mu vstříc, ale tentokrát se nebojte si říct o „něco za něco“. Partner bude stát při vás a poskytne vám tolik potřebnou podporu.

Panna (23.8. až 22.9.)

Podzimní slípny snášíte mnohem hůř než ostatní znamení a z toho pramení vaše smutná až lehce depresivní nálada posledních dní. Vydržte, brzy se vám zase uleví. Mezitím se snažte být co nejvíce v přírodě a ztrátu optimismu řešte jakoukoli činností, která vás rozptýlí. Přání, které v sobě v tajnosti nosíte už hezky dlouho, by mohl říjen naplnit. Udělat proto nemusíte vůbec nic, tohle k vám přijde úplně samo. Vaše píle bude odměněna. Jen mějte oči dokořán a srdce otevřené. Vaše trpělivost se vyplatila a přinese vám vše, po čem už dlouho toužíte. Nebo někoho…

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související