ROLLING STONES mají svůj butik s jazykem na vestě

Fandové kapely míří na Carneby Street
Rolling Stones
foto: Instagram

Navzdory pandemii rozjela slavná kapela nový byznys. V centru Londýna před pár dny otevřela vlastní butik. Věří, že i navzdory složité době, přinese lidem radost. Toužíte například po tričku s ikonickým logem, které navrhl v roce 1970 John Pasch? Nedivíme se, protože nosit pusu s vyplazeným jazykem je prostě trend.

V srdci londýnské čtvrti Soho stojí dvoupatrová prodejna s názvem RS No. 9 Carnaby Street. Na první pohled působí jako elegantní butiková prodejna. Kromě oblečení, sběratelských kousků či uměleckých děl zde nechybí ani pět obrazovek, které přehrávají ve smyčce 30minutový exkluzivní film o letité kariéře kapely.

„Design interiéru a zboží se bude neustále měnit,“ říká Mat Vlasic, generální ředitel společnosti Bravado, která spravuje zboží a značky Universal Music Group, pro Rolling Stone.

Carnaby Street si slavní Stouni nevybrali náhodou. Mají k této části Londýna vřelý vztah. Byla jejich oblíbeným místem už v šedesátých letech. Zkoušeli tu a chodili sem na obědy dávno před tím, než se stala proslulou. Omladina se do této kdysi chudé čtvrti sjížděla pro laciné oblečení z druhé ruky, až později se zde začaly otevírat butiky. „Móda k hudbě patří a nás vždy obojí provázelo životem,“ přiznávají Mick Jagger a Keith Richards.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související