Benátská: mainstreamový festival je zpět

Po dvouleté pauze se nejstarší festival vrací ve znamení oslav kulatých výročí československých legend.
foto: Benátská

Liberecký festival Benátská chce příští rok vsadit na hvězdy tuzemské hudby, a zároveň připomene významná jubilea největších legend československé rockové muziky. Kulatiny totiž oslaví Olympic, Petr Janda, Arakain i Paľo Habera se skupinou Team.

Festival dobré nálady Benátská! s Impulsem proběhne 28. 7. – 31. 7. 2022 v Liberci v areálu Vesec. A fanoušci se rozhodně mají na co těšit. „Čtvrtek, první festivalový den, nabídne oslavu šedesátin české rockové legendy skupiny Olympic a čtyřicátin metalové kapely Arakain. Věříme, že zaznamenáme návštěvnický rekord. I proto, že Petr Janda bude v roce 2022 slavit své osmdesátiny,“ věří ředitel festivalu Pavel Mikez.

foto: Benátská

Oslavy v přátelském duchu

„S Petrem Jandou i kluky z Arakainu nás pojí mnohaleté přátelské vztahy a potkáváme se i při společném hraní na festivalech. Právě při návštěvě Petra v mojí advokátní kanceláři nás napadla myšlenka na oslavení společné stovky těchto velikánů na našem festivalu. A Jirka Urban z Arakainu s tím hned souhlasil. Bude to naprosto unikátní událost, která se již nebude nikde opakovat,“ vysvětluje spolumajitel festivalu a frontman skupiny Doctor P.P. Petr Pečený.

Pro samotného Jandu je velmi příjemné, že oslavy Olympicu proběhnou společně s Arakainem. „Tak to je trefa. To by mě ani ve snu nenapadlo. Fakt se na to upřímně těším. Arakain je naše velmi spřízněná kapela a mě o to víc těší, že když jsem ji poprvé v roce 1989 nahrával, tak jsem jim předpovídal dlouhou životnost,“ říká frontman kapely Olympic Petr Janda.

Společná 100

„Když jsme v minulém století jako mladí nadšenci začínali, říkali jsme si, že bychom chtěli aspoň zanechat stopu v paměti příznivců rockové muziky. A ke stálicím, jako je zrovna Olympic, jsme vzhlíželi s respektem. Postupem času jsme natočili na dvacet desek, z nichž takřka polovinu jsme nahráli ve studiu Propast u Petra Jandy. Během nahrávání se z nás stali dobří přátelé a kolegové. Bude nám proto velkou ctí doplnit jejich neuvěřitelnou a úctyhodnou životní číslovku tou naší, která se v příštím roce také nebezpečně zakulatí. Společně tak naše kapely dají dohromady ‚jedno století rocku‘. Budeme se moc na to těšit a věříme, že si fanoušci přijdou slavnostní večer na Benátský užít s námi“, říká frontman skupiny Arakain Jiří Urban.

foto: Benátská

A jedeme dál…

I další dny festivalu budou bohaté. V sobotu se fanoušci mohou těšit zahájení celoroční oslavy šedesátých narozenin Paľo Habery. Ten navíc se svou skupinou Team, letos oslaví také kulatiny v podobě 40 let od založení. Pro samotné fanoušky kapely to bude po několikaletém nuceném půstu skvělá příležitost, protože skupina Team vystoupí v roce 2022 maximálně na třech koncertech.

„Nesmírně si vážíme toho, že velké československé hvězdy přijaly naši nabídku a zahrnuli náš festival do oslav svých tak významných výročí. Bereme to jako ocenění naší práce i jejich respekt k našim věrným fanouškům, kteří nás v době nuceného nekonání festivalu velmi podrželi a patří jim náš největší dík,“ dodává Petr Pečený.

Na festivalu se také představí další kapely jako Škwor, Traktor, Vypsaná fixa nebo písničkář Pokáč. Další kapely budou organizátoři postupně potvrzovat a uveřejňovat.


Benátská! s Impulsem

Je nejstarším festivalem nabízejícím to nejlepší z československé rockové scény. Každoročně přiláká desetitisíce fanoušků hudby. 

Po vynucené dvouleté pauze se na Benátské! představí celá plejáda hudebních matadorů a tradičně také spousta mladých kapel.

Pro děti je připravená stage pro mladé a díky bohatému doprovodnému programu se organizátorům daří naplňovat ambici rodinného festivalu. Festival se pyšní bezkonkurenčním zázemím. Organizátoři si velmi zakládají na udržovaném prostředí a Benátská! bývá právem nazývána nejčistším festivalem. Organizátoři pamatují i na možnost kvalitního a rozmanitého stravování. Samozřejmě nechybí ani festivalová pivnice a vinárna. 

Návštěvníci ocení dostatek parkovacích ploch stejně tak jako výbornou dopravní obslužnost hromadné dopravy přímo z centra Liberce. Ze zmíněných parkovišť se návštěvníci dokonce budou moci následně dopravit do areálu populárním festivalovým vláčkem.

Všemi těmito superlativy se festival může pyšnit díky fungující spolupráci a podpoře města Liberec i vedení Libereckého kraje.

Více informací najdete zde.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Související