Festival Benátská bude plný hvězd…

foto: festival Benátská!

Pod Ještědem to rozbalí například Chinaski, Mirai, Habera, Walda Gang, rapper Lipa nebo Divokej Bill. Po dvouleté pauze liberecký festival Benátská uvede to nejlepší z naší hudební scény.

„Sobotní večer se ponese v duchu oslav šedesátin Paľa Habery a čtyřicátého výročí založení jeho kapely Team. Pro fanoušky to bude po několikaletém nuceném půstu unikátní šance, protože skupina Team vystoupí v roce 2022 maximálně na třech koncertech,“ říká ředitel festivalu Pavel Mikez.

A chybět nebudou ani Chinaski či Mirai. „Za jejich účast jsme velmi rádi, protože je zárukou zajímavého hudebního mixu, který jistě potěší všechny generace návštěvníků festivalu,“ dodává spolumajitel festivalu a frontman skupiny Doctor P. P. Petr Pečený. Radost z účasti na festivalu potvrzuje také kytarista kapely Chinaski František Táborský. „Benátská bude pro naši kapelu vždy tím festivalem, na kterém jsme jako začínající kapela měli možnost a čest si zahrát, a to dokonce na úplně prvním ročníku. Od té doby jsme se na Benátskou vždy rádi vraceli a nesmírně se na ni těšili. Pro nás je to legendární a tradiční festival a doufáme, že letošní ročník snad konečně proběhne bez větších omezení.“ 

foto: festival Benátská!

A bude se slavit

Vedle zmiňovaných hudebních hostů festival otevřou ve čtvrtek i oslavy jubileí legend československé rockové hudby. Kapela Olympic oslaví šedesáté narozeniny, její frontman Petr Janda osmdesáté 
a metalová kapela Arakain čtyřicáté. Myšlenka na oslavení společné stovky těchto velikánů na festivalu vznikla podle slov Petra Pečeného v jeho advokátní kanceláři.  „S Petrem Jandou i s kluky z Arakainu nás pojí mnohaleté přátelské vztahy a potkáváme se i při společném hraní na festivalech. Nápad na společný festivalový koncert téměř okamžitě nadchl i Jirku Urbana z Arakainu. Skutečně půjde o unikátní hudební událost, která se dlouho nebude opakovat.“

Na festivalu vystoupí také kapely Divokej Bill, Walda Gang, rapper Lipo, ATMO Music či Petra Janů a přiřadí se tak k již dříve ohlášeným hudebníkům jako jsou kapely Škwor, Traktor, Vypsaná fixa nebo písničkář Pokáč. Sobotní program tradičně počítá i se scénou vyhrazenou kapelám především pro mladé. 

„Nikdy jsme se netajili tím, že jsme největší mainstreamový festival, a proto se scéna vyhrazená mladému interpretům stala určitou tradicí. I mladí návštěvníci pochopitelně patří mezi naše cílové publikum.
A letos navíc většina interpretů na této scéně pochází z Liberecka, takže očekáváme hojnou účast fanoušků a výbornou atmosféru, “
 doplňuje Pavel Mikez.

foto: festival Benátská!

Benátská! je nejstarším festivalem nabízejícím to nejlepší z československé rockové scény. Každoročně začíná „Večírkem pro nedočkavé“, který probíhá ve čtvrtek, a pokaždé se jedná o skvostný zážitek s překvapením. Pro děti je připraven bohatý doprovodný program, který dotváří atmosféru rodinného festivalu, pyšnícího se bezkonkurenčním zázemím. Organizátoři si velmi zakládají na udržovaném prostředí a Benátská bývá právem nazývána nejčistším festivalem.

Návštěvníci ocení také dostatek parkovacích ploch, stejně tak jako výbornou obslužnost hromadné dopravy přímo z centra Liberce. Následně bude ze zmíněných parkovišť rovněž možná doprava do areálu populárním festivalovým vláčkem. Festival dobré nálady Benátská! s Impulsem proběhne 28. 7. – 31. 7. 2022 v Liberci v areálu Vesec.Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související