Trendy příštího jara: Obří zipy, obrovské opasky a tašky, do kterých se všechno vejde

foto: Louis Vuitton

New York, Londýn, Milano, a Paříž… Týdny módy tu jsou od toho, aby nám ukázaly směr, kam se móda ubírá. Inspiraci, abychom tušili, co budeme příští sezonu nosit. A trendy, které chceme následovat.

Začalo to 9. září v New Yorku, následně pokračovalo 16. září v Londýně, poté 20. září v Miláně a nakonec se týden módy od 26. září usídlil v Paříži. Pro návrháře i všechny z branže je to absolutní vrchol jejich celoročního snažení a tak není divu, že k této chvíli upínají své veškeré úsilí. Předvést se s tím nejlepším touží všichni. Letošní vrchol byl ale jen jeden. Když Louis Vuitton 4. října jako poslední vstoupil na módní molo se svou přehlídkou, všem se doslova zatajil dech. Měsíc módy po 350 přehlídkách a 14 000 outfitech přišel s kolekcí, která ze zcela určitě stane virální. Tohle se začne šířit jako lavina.

zdroj: Louis Vuitton

Trendy výbuch barev a pestrosti

Úderem čtvrté hodiny odpolední se na nádvoří Louvru rozsvítily lampy a odhrnula červená opona obřího stanu, který navrhl současný nejlepší francouzský umělec Philipp Parren společně s designérem Jamesem Chinlundem. V tu chvíli se na mole objevila jarní kolekce od Nicolase Ghesquiere, která doslova završila pařížský týden módy. Dramatické výbuchy z bubnu se rozléhaly po historickém centru a na chvilku všechny přítomné v mysli odvedly do surrealistického cirkusového světa.

Jednapadesátiletý návrhář Louis Vuitton v této sezóně doslova popustil uzdu své dětské fantazii. Nadměrné zipy, velké „příruční“ kabelky s monogramem, obrovské mašličkové či renesanční límce, knoflíky podobné těm, jaké nosí klauni na svých kostýmech, nadměrné kožené části, které evokovaly oblečení z filmového hitu „Honey I Shrunk The Kids“ či malé plyšové šatičky s masivním řetízkovým doplňkem. Musím uznat, že v tom kreativním šílenství tohoto návrháře, byl jasný koncept. Živost návrhů, která dodávala kolekci jako celku soudržnost.

zdroj: Louis Vuitton

Kreativita a soudržnost

To vše a mnohem víc bylo k vidění na karnevalu značky Louis Vuitton, který byl prezentací trendů pro jaro 2023. Detaily se stanou tím nejzásadnějším trendem, který by vám neměl uniknout a proniknout do vašeho šatníku. Takže pokud ho právě větráte a uvolňujete si místo pro nové módní kousky, určitě nevyhazujte nic, co je poplatné tomuto trendu. A mohlo by se vám na jaře hodit.

„Naše kolekce klade důraz na veselost a důležitost doplňků. Kreativitě se meze nekladou,“ znělo v prezentačních podkladech Louis Vuitton, které dostal každý host před módní show. Pro příští sezónu nabídl Louis Vuitton zcela nový pohled na módu. Heslem se stává: „Čím větší, tím lepší.“ Velké spony, přezky, kapsy, knoflíky, tašky, límce, řetízky, zipy, pásky či pestré barvy… To je to, nad čím v módním průmyslu teď budou přemýšlet úplně všichni. I vy!zdroj: Glamour.com, Wmagazine.com

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související