Úterní úplňková jóga s Katarínou: pozdrav měsíci / Čandra namaskár

Úplněk je vrchol, čas konců a nových začátků. Pozdravme ho!
foto: Jóga Ateliér

V našem seriálu Jóga s Katarínou vám každé úterý přinášíme nové pozice, nové cvičení, novou inspiraci. Dnes to ale bude úplně jiné. Úplňkové.

Tak jako ráno se snažíme tělo i mysl probudit pozdravem slunce Súria namaskár, tak večer bychom měli tělo i mysl uklidnit, ukonejšit pozdravem měsíce Čandra namaskár.

Dnes časně ráno v 5.33 nastal „růžový“ superúplněk. Luna v úplňku je chvíle, kdybychom se měli zaměřit sami na sebe, ponořit se do svého nitra a jen tak být. 17.25 bude Zemi nejblíže. tak ho pozdravme.

Jóga Ateliér

Celá sekvence je zaměřena na úklony a obsahuje přímo měsíční ásany.

Je mnoho druhů a pojetí tohoto pozdravu, této sekvence… Tato je jednou z variant. Jemná, a přitom plynulá. Magická jako právě probíhající úplněk.

Pozice dorůstajícího měsíce – čistý úklon / Páršva úrdhva hastásana

A na závěr si dnes zasloužíte úplňkovou pohádku…

Ganéša se jednou v noci vracel domů na své malé myšce a byl velmi najedený sladkostmi, které tak miluje. Zrovna byl úplněk. Do cesty se jim připletl had. Myš se lekla, trhla sebou a Ganéša spadl, přičemž mu z bříška vypadly všechny snědené sladkosti… On je zvedl, nacpal je zpátky a hadem si stáhl otevřené břicho jako opaskem… Zaslechl smích a podíval se nahoru. Měsíc se mu smál. Ganéša se naštval, odlomil si jeden kel a hodil ho na Měsíc. Od té doby je na měsíci ten velký kráter, měsíční moře.

Krásný měsíční večer

Vaše Katarína 🙏

Konzultant sanskrtu Helena Hadvigová

Katarínu obléká lolestore.cz

Lekce Jóga s Katarínou online

Jóga Ateliér je nyní z nařízení vlády stále zavřený, ale o lekce s Katarínou nebo další lektorkou Jiřinkou nepřijdete. Pořádají je pro vás online. Rozvrh a více informací najdete na Facebooku a YouTube.

Kdo je Katarína Mikulandová?

Slovenka, bývalá zdravotní sestra, máma dvou synů, která žije v Praze a jógu učí s lehkostí víl.


Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související