Aquaman Momoa ostříhal svou hřívu. I tak je to fešák

foto: Netflix

Herec Jason Momoa se proslavil především rolí Khala Droga v seriálu Hra o trůny, Ronona Dexe v seriálu Hvězdná brána: Atlantida, jako Jason Ioane z Pobřežní hlídky či jako Aquaman ve filmu Liga spravedlnosti. Role možná získal nejen díky talentu, ale i své dlouhé a husté hřívě. Tu si však aktuálně nechal ustřihnout.

Aquaman bez vlasů? Zní to divně, ale je to tak. Jason Momoa se nerozhodl změnit image jen tak pro nějakou roli či kvůli novému looku. Rozhodl se podpořit dobrou věc. „Tohle jsou nové začátky. Pojďme šířit lásku a mír i lépe chránit naši zemi a oceány. Musíme odstranit plasty na jedno použití z našich životů a z našich moří. Plastové láhve, plastové sáčky, obaly. Pojďme to dokázat společně. Aloha!“ napsal herec k videu, na kterém se svých dlouhých vlasů zbavuje.

Bojuje už delší dobu

Už v roce 2019 se „Aquaman“ Momoa v rámci boje proti plastům po sedmi letech zbavil svých typických vousů. „Stop vodě v plastových lahvích, pojďme se přeorientovat na recyklovatelné hliníkové plechovky,“ povzbudil Momoa své fanoušky v rámci ekologické výzvy na své sociální síti.

Sám pak k příspěvku přidal i fakt, že takovouto kosmetickou úpravu neudělal hodně dlouho. „Myslím, že naposledy jsem se oholil v roce 2012. Sbohem, Drogo. Sbohem, Aquamane, Deeclane i Babo!“ uvedl zapálený ekolog, kterého nejvíce trápí právě recyklace a záchrana planety a oceánů.

„Je čas na změnu. Změnu k lepšímu. Pro mé děti a celý náš svět. Pojďme udělat nějaké pozitivní změny společně. Pojďme vyčistit naše oceány a naši planetu. Přidejte se ke mně na této cestě. Pojďme se všichni přeorientovat na recyklovatelný hliník. Voda v plechovkách, ne v plastových lahvích,“ napsal tenkrát americký herec, který tuto výzvu nyní opakuje ustřihnutím vlasů.

Chce tak dát najevo, že plasty rychle zabíjejí naši planetu a pokud víme o řešení, je zbytečné o tom jen mluvit. „V současnosti existuje jediná věc, která může pomoci zachránit naši planetu a to je hliník, jeho recyklování a úplný konec používání plastů,“ dodal Momoa.

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související