Richard Müller chystá turné a vydává nový singl

foto: Mayo Hirc

Singl Zmeškaný hovor z nového alba Čierna Labuť Biela Vrana je předzvěstí zpěvákova podzimního turné. Richard Müller má znovu našlápnuto udělat svým fanouškům velkou radost.

Láska, samota, světlo, krása… To jsou spektra pocitů zachycených na novém poetickém albu zpěváka Richarda Müllera Čierna Labuť Biela Vrana. Obsahuje třináct písní, které představují hudební legendu v celém jeho pěveckém rozsahu. Na písních zpěvák spolupracoval s Ondřejem Gregorem Brzobohatým, Petrem Uličným a Janem P. Muchowem.

„Jan je producentom svetového kalibru a vďaka nemu, a samozrejme aj autorskej dvojici Uličný-Brzobohatý, je album taký, aký je. Podľa mňa je to jeden z mojich najlepších albumov. Tvorbu som si veľmi užíval, ja naozaj milujem, keď sme zavretí v štúdiu a vzniká niečo nové, krásne,“ uvedl Richard Müller. 

Album, které je možné poslouchat i na streamingových službách, je dostupné i v kamenných prodejnách jako CD. Fajnšmekři si ho brzy mohou vychutnat i na vinylu. Písně jako Na Pohrebe Lásky, Som Celý Bez Teba, Davová Samota, Pravda Občas Klame, či Bohyne Bývali Blond pak představí živě Richard Müller na podzimním turné, které startuje už 18. listopadu. 

Tým snů

„Mám takové vlastní heslo – nejlepší práce je spolupráce. A práce na téhle desce, byla nejlepší spolupráce, co jsem kdy zažil. Mohl jsem pracovat s fantastickými texty Petera Uličného, citlivou hudbou Ondry Brzobohatého, postavili jsme si kapelu snů (Štěpánek, Vícha, Vejnar, Brzobohatý) a za mikrofonem Richard – nejcharizmatičtější zpěvák, kterého jsem kdy točil. Navíc je velmi pracovitý a nikdy nezpochybňuje nic předem. Vždy byl ochoten věci zkoušet a mít na ně názor, až když je slyšel. Práce na téhle desce byla prostě jedna velká radost,“ říká Jan P. Muchow. 

Richard Müller

Začínal jako novinář a publicista a během studií scenáristiky na VŠMU v Bratislavě psal pro hudební časopisy Populár a poté i do Gramorevue. První nahrávka “Rádio” se skupinou Pavla Daněka zaznamenala velký úspěch. S Martinem Karvašom založil vlastí skupinu Banket, se kterou nahrál čtyři alba. Debutem Banketu byla v roce 1986 „Bioelektrovízia“, kde se objevila legendární píseň skladatele Vaša Patejdla „Po schodoch“.

Od roku 1992 je na sólové dráze. Ve spolupráci s Jaro Filipem, Petrem Hapkou, Michalem Horáčkem, Milanem Lasicou, Ivanem Táslerem, Michalem Pavlíčkem a dalšími vydal celkem 20 sólových alb. Richard Müller patří mezi největší osobnosti slovenské, ale i české hudební scény. Za svou hudební kariéru získal osmnáct cen a sedm nominací v hudební anketě Aurel, čtyři ceny v anketě Grand Prix rádio, dvanáct umístění mezi nejlepší zpěváky v cenách Slavík, ocenění Křišťálové křídlo a album roku podle ZAI.

zdroj: Umusic.cz, Muller.sk

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související