Jarní novinky ČT: Smysl pro tumor, To se vysvětlí, soudruzi! a talk show s Lucií Výbornou

foto: Jaroslav Fikota / Mezinárodně oceňovaná belgická minisérie (vítěz Prix Europe 2018), která v neobyčejně silném feel good módu vypráví příběh studenta medicíny Tristana, kterého přesně v okamžiku jeho začínající hvězdné dráhy neurologa zastihne zpráva, že má karcinom mozku. Naděje na uzdravení existuje. Ovšem podstatná je cesta, kterou musí on i jeho rodiče a sestra ujít. Je to cesta velkého poznávání. Příběh, vyprávěný svižně a s vtipem (!), je rámovaný autentickými vzpomínkami mladých lidí, kteří rakovinu překonali.

Dva nové seriály, pokračování úspěšných pořadů, řada televizních premiér, netradiční dokumenty či nová talk show. Hned několik novinek i pokračování oblíbených cyklů představí veřejnoprávní televize ČT na jaře příštího roku.

„Budeme mít další panelovou show vedle Všechnopárty,“ řekl ředitel programu ČT Milan Fridrich k novému pořadu s Lucií Výbornou, moderátorkou Českého rozhlasu Radiožurnál. Bude vznikat ve spolupráci s dramaturgem Tomášem Černým. „V každém díle jsou tři hosty, které bude spojovat jedno téma. A minimálně jedním z nich bude známá osobnost,“ uvádí oficiální materiály. Novinka ponese název Výborná show a odstartuje v březnu, a to na ČT2.

Hlavní novinky ČT

Na ČT 1, hlavním kanále České televize se představí adaptace belgického rodinného seriálu o onemocnění rakovinou Smysl pro tumor podle režisérky Terezy Kopáčové (Nevinné lži, Metanol nebo Ochránce), obsadí osm nedělních večerů, a to od 7. ledna. Nevinné lži, Metanol nebo Ochránce. Vyprávět bude příběh ambiciózního studenta neurochirurgie, který se nečekaně stane onkologickým pacientem. V seriálu se objeví i Jiří Bartoška, který sám čelil rakovině mízních uzlin, která se mu aktuálně vrátila. „Jde o témata, které je potřeba řešit. Rakovinu dle statistik dostane každý třetí Čecha je dobré se na to připravit,“ uvedla k seriálu Kopáčová.

Osm dílů bude mít komediální krimi o paranormálních jevech v tehdejších Československu To se vysvětlí, soudruzi!, která vznikla v koprodukci s německou ZDF. Další novinka Vedlejší produkt, v režii Petera Bebjaka, je dvoudílné psychologické a kriminální drama. A v květnu přijde na obrazovky nový film Svatá, s Jiřinou Bohdalovou v hlavní roli, podle scénáře Marka Epsteina a v režii Jiřího Stracha. Příběh o ženě, která přežila hrůzy gulagu, byl vytvořen pro Bohdalovou k jejím 90. narozeninám. „Je to o tom, zda pravda je absolutní hodnotou. Láska je kolikrát připravená odpustit, kdežto pravda může zabít lásku,“ řekl režisér Jiří Strach.Pokračování úspěšných cyklů na ČT

Druhou řadou o 12 dílech pokračuje seriál Stíny v mlze, o případech z Ostravska a také Slovenska a Polska, podle scénáře Zdeňka Zapletala, v režii Radima Špačka. Druhou řadu se vrátí i komediální seriál z regionálního studia ČT Dobré ráno, Brno! podle Jana Prušinovského. A přijde také třetí řada licenční cukrářské show z BBC Peče celá země. Na ni opět naváže druhá řada magazín s recepty Buchty po ránu. Druhou řadu dostane i cyklus dokumentů o pěstounských rodinách Plné hnízdo.

Mezi dokumenty na ČT2 pak bude druhá řada Příběhy starých hospod s Josefem Poláškem coby moderátorem. Novinkou V karavanu po Polsku provází kněz Zbigniew Czendlik, režíruje Jakub Wehrenberg. Jedním z dokumentů na ČT Art bude PSH: Nekonečný příběh. Na obrazovce České televize se tradičně objeví rovněž řada koprodukčních filmů, které už mají za sebou premiéru v kinech. Jsou to snímky Hranice láskyBěžná selháníVelká premiéraOběťNezanechat stopy, či Arvéd.

Populární iVysílání

Několik novinek se chystá pro internet, pro videoplatformu iVysílání. Ve spolupráci s Českou asociací pojišťoven uvidíte seriál o mladých závislých Adikts. Dále se odvysílá trojdílný dokument o závodících dvojčatech Dakar Sistaz. Seriál o herním průmyslu Game Story či adaptace knihy Pavla Pospěcha Neznámá společnost, ve formě šesti desetiminutových dílů. iVysílání rovněž nabídne kolekci filmů Pedra Almodóvara

zdroj: Česká televize

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související