Pohled do soukromí: Málo známé snímky a záběry prince Philipa

Vzpomínky z rodinného archivu
foto: Instagram Royal family

Na hradě Windsor se dnes britská královská rodina rozloučila s vévodou z Edinburghu, manželem královny Alžběty II, který zemřel minulý týden ve věku 99 let.

Obřadu se kvůli epidemii mohlo zúčastnit jen 30 vybraných hostů. Svět ovšem mohl celé rozloučení sledovat online. Rakev s tělem prince Philipa byla převezena do Vnitřní síně v reprezentativních prostorách hradu Windsor. Tady se se svým manželem v soukromí také naposledy rozloučila královna Alžběta II, po jejímž boku věrně stál 73 let.

Na muže, který byl nejdéle sloužícím královských chotěm v britských dějinách, a byl považován za pilíř Alžbětina panování, které trvá už 69 let, vzpomínal celý týden celý svět.

Byl také manželem, otcem, dědečkem a rodina, přátelé i všichni poddaní ho milovali pro jeho laskavost, upřímnost, moudrost i osobitý smysl pro humor.

My vám přinášíme několik fotografií a videí ze soukromých archivů, které byly v rámci vzpomínek teprve v posledních zveřejněny. Dokládají harmonický a pestrý vztah královských manželů a připomínají bohatý život prince Philipa, jeho ženy i celé rodiny.

Vévoda z Edinburghu vždy zastával především ceremoniální roli manžela královny Alžběty II., po jejímž boku vystupoval sedm desetiletí. V roce 2009 se stal nejdéle „sloužícím“ manželským partnerem v historii britských panovníků. Byl patronem, prezidentem a členem více než 780 organizací. Rád sportoval, maloval a sbíral umění.


Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související