Chystaný životopisný film o Whitney Houston přijde brzy do kin

foto: Warner Bros. CZ

Snímek Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody, který je oslavou jedinečné a nezapomenutelné legendy populární hudby, si diváci budou moci na filmovém plátně vychutnat zároveň s velkolepými vystoupeními a soundtrackem nejoblíbenějších hitů této hudební ikony. Do českých kin zamíří 22. prosince 2022.

Od mladé gospelové sboristky z New Jersey až po jednu z nejprodávanějších a nejoceňovanějších umělkyň všech dob – taková je inspirativní, dojemná a emocionální cesta životem a kariérou Whitney Houston. Za scénářem filmu Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody stojí tvůrce hitu Bohemian Rhapsody Anthony McCarten.

Režie velkolepého snímku se ujal Kasi Lemmons a do hlavní role obsadil Naomi Ackie, držitelku ceny BAFTA. Ve filmu se objeví Stanley Tucci, Ashton Sanders, Tamara Tunie, Nafessa Williams a Clarke Peters. Za produkcí pak stojí legendární hudební manažer Clive Davis.

Zbytečná smrt a rodinné prokletí

Americkou zpěvačku a herečku Whitney Houston (†48) našli 11. února 2012 mrtvou v hotelovém pokoji v Los Angeles. Podle lékařů se utopila následkem užívání drog a srdečního selhání. Toxikologické testy prokázaly v jejím těle zbytky kokainu, marihuany a také léků proti úzkosti.

Dokumentární film Whitney z roku 2018 odhalil mnoho dalších detailů z jejího života. Odtajnil třeba sexuální zneužívání sestřenicí nebo drogovou minulost zpěvaččina bratra. Podle všeho měla mít Whitney i lesbický poměr se svou asistentkou Robyn. Ta zpěvačce poskytovala bezpečí a rovněž ji odrazovala od užívání drog. Bohužel manžel Whitney Houston Robyn vyhnal. Mnozí se dnes domnívají, že kdyby se zpěvačka veřejně ke vztahu přiznala, nemusela by zemřít.

Je krutou ironií osudu, že podobně zemřela i její jediná dcera. Dne 31. ledna 2015 byla Bobbi Kristina Brown (†22) nalezena ve vaně v bezvědomí. Po šesti měsících v kómatu nakonec zemřela na lobární pneumonii 26. července 2015. Nařízená soudní pitva prokázala, že svůj podíl na úmrtí měly marihuana a alkohol spolu s léky na uklidnění a proti úzkosti.

Na co sáhla, to povznesla do výšin

Whitney Houston se narodila v New Jersey 9. září 1963 zpěvačce Cissy Houston. Svou kariéru začala zpěvem v kostele a později se vypracovala na jednu z nejúspěšnějších černošských zpěvaček 80. a 90. let 20.století. V roce 1985 převzala svou první cenu Grammy za objev roku mezi zpěvačkami. Nakonec jich za svůj život nasbírala pět a nechyběly ani dvě ceny Emmy a 21 amerických hudebních cen. Dokázala, že je i skvělou herečkou. V roce 1992 v romantickém snímku Osobní strážce po boku Kevina Costnera ztvárnila zpěvačku populární hudby Rachel Marron a zazněly zde i její největší hity, jako I have nothing či píseň Run. Obě byly nominovány na Oscara.

Ve stejném roce se vdala za zpěváka Bobbyho Browna. Brzo po svatbě ale zjistila, že její muž je násilník. Přesto s ním vydržela 14 let, i když ji manželství dohnalo k závislosti na alkoholu a drogách. Sílu k rozvodu sebrala až v roce 2007. Později se pokoušela o návrat na výsluní, v roce 2009 veřejně přiznala svou závislost na drogách a vydala ještě své poslední album I Look to You. V roce 2011 podstoupila neúspěšnou léčbu své závislosti na kokainu a o rok později za již zmíněných tragických okolností zemřela. Příští rok by tato legenda populární hudby oslavila šedesáté narozeniny.

zdroj: ČSFD.cz, Total film, Falcon

Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související