Chystá se nový celovečerní DOKUMENT o Janu Kollerovi

Slavný fotbalista v otevřené zpovědi o kariéře i soukromí
foto: Instagram Jan Koller

Historicky nejlepší střelec české fotbalové reprezentace odhalí v chystaném filmu svou cestu za pohádkovou kariérou i mnohé ze svého soukromí.

,,Dokument mapuje mou kariéru, která měla své vrcholy, jako bylo angažmá v Borussii Dortmund, ale i pády např. nepovedený přestup do 1.FC Norimberk. A obsáhne i mnohé z mého osobního života. Na můj vkus jsem tam až moc otevřený. Sám jsem nečekal, že při natáčení ze sebe dostanu tolik emocí,“ přiznal Jan Koller.

Celovečerní dokumentární film vzniká pod taktovkou režiséra Petra Větrovského a na světě je první teaser. V něm se objevují nejen emoce na hřišti, ale i největší lásky fotbalisty, jeho dvě dcery.

foto: Instagram Jan Koller

,,Děti jsou to nejvíc, co se mi kdy povedlo. Je to mnohem víc než všechny góly, tituly a ocenění,“ zdůraznil 202 cm vysoký obr, který v osmnácti hrával okresní přebor v malé vesnici Smetanova Lhota. Tenkrát na začátku kariéry mu prý moc šancí na úspěch ve fotbalovém světě nedávali, a to především kvůli jeho vysoké postavě. Přesto Jan Koller patří k úplně nejúspěšnějším českým fotbalistům vůbec.

foto: Instagram Jan Koller

Kromě něho se v připravovaném filmu objeví i další slavná fotbalová jména jako Tomáš Rosický, Pavel Nedvěd, Karel Poborský, Petr Čech, Zdeněk Grygera, Jozef Chovanec, Karel Brückner, ale také třeba Mathias Sammer, Ewerthon, Márcio Amoroso či Dedé. Premiéra dokumentárního filmu je plánována na únor 2022.


Jan Koller

Bývalý český fotbalový útočník a reprezentant se narodil se 30. března 1973 v Praze. Reprezentoval ČR také v plážové kopané. Od léta 2014 působil jako trenér AS Monaco C.

foto: Instagram Jan Koller

Během své profesionální kariéry prošel s kopačkami velikosti číslo 15 po velkolepé cestě přes Spartu, Lokeren, Anderlecht Brusel, Borussii Dortmund a další kluby až do české Síně slávy.

V současnosti se věnuje plážové kopané. Je také členem týmu Real TOP Praha, v jehož dresu se zúčastňuje charitativních zápasů a akcí. Je rozvedený. S manželkou Hedvikou mají dvě děti – dcery Hedviku a Kateřinu. Nyní žije s partnerkou Zuzanou.

foto: Instagram Jan Koller

Dříve působil v klubu AS Cannes ve třetí francouzské lize, ještě dříve hrál v ruském klubu Křídla Sovětů Samara. S 55 góly je historicky nejlepším střelcem české i československé fotbalové reprezentace. Se 180 vstřelenými góly je na děleném čtvrtém místě v Klubu lidových kanonýrů.

Mezi jeho největší úspěchy patří mistrovský titul s Dortmundem, finále Poháru UEFA či dva mistrovské tituly v Anderlechtu. Zahrál si ovšem také semifinále mistrovství Evropy, v němž Česká republika podlehla Řecku.


Líbí se vám článek? Sdílejte jej ve svém profilu.

Související